Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Режим експортного забезпечення: врегульовано порядок розрахунку частки неотриманих коштів за операціями з експорту окремих видів сільгосптоварів

Реклама

Кабмін постановою від 25 жовтня 2024 р. № 1216 затвердив Порядок розрахунку частки неотриманих грошових коштів за операціями з експорту окремих видів товарів та визначення переліку платників податків, які відповідають вимогам підпункту "а" підпункту 97.2 пункту 97 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

Це ще один з механізмів, необхідний для запуску режиму експортного забезпечення, який встановлено Законом №3706-ІХ та запроваджено рішенням Уряду.

Зокрема, Порядок визначає механізм розрахунку частки неотриманих грошових коштів за операціями з експорту окремих видів товарів, що класифікуються за кодами 0409 00 00 000802 31 00 000802 32 00 0010011002100310041005120112051206 001507151215142306 згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, визначених відповідно до частини другої статті 192 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність".

Частка неотриманих грошових коштів обраховується наростаючим підсумком та визначається шляхом ділення загальної суми грошових коштів, які не надійшли на поточні рахунки платника податку в банку за операціями з експорту окремих видів товарів, за якими банком (банками) не був завершений валютний нагляд за дотриманням установлених НБУ граничних строків розрахунків, на загальну суму операцій із вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, щодо яких закінчилися встановлені НБУ граничні строки розрахунків, помноженої на 100.

Розрахунок частки неотриманих грошових коштів проводиться за операціями, здійсненими протягом попередніх 12 календарних місяців (до 11 листопада 2024 р. - за фактичний наявний період починаючи з 11 листопада 2023 року).

Для проведення розрахунку сума грошових коштів за операціями з експорту окремих товарів, які не надійшли на поточні рахунки платника податку в банку, та загальна сума вартості товарів за здійсненими платником податку операціями з експорту окремих видів товарів, які підлягають валютному нагляду і за якими закінчилися встановлені НБУ граничні строки розрахунків, перераховується у гривневий еквівалент (сума у гривневому еквіваленті перерахована за офіційним курсом Національного банку на останній робочий день звітного місяця, за який проводиться розрахунок).

Розрахунок частки неотриманої суми грошових коштів на поточний рахунок резидента щомісяця здійснюється ДПС (станом на 1 число місяця) на підставі даних, отриманих у порядку електронної інформаційної взаємодії від Держмитслужби.

Нагадаємо, для реалізації положень Закону №3706-ІХ  вже оновлено порядок блокування ПН/РК та затверджено Порядок затвердження мінімально допустимих експортних цін на окремі види товарів.

Відкрийте законодавство на 360! Спробуйте нову LIGA360 з інноваційними зв'язками документів. До кожного НПА - знайдуться пов'язані закони, судові рішення, практичні ситуації та аналітичні документи. Замовте презентацію для своєї компанії. 

Читайте також:
Режим експортного забезпечення: роз'яснення від ДПС

Чергові зміни до ПКУ: важливі деталі
Боротьба зі схемами з "чорним" зерном: що очікувати бізнесу?

Протидія "чорному зерну" та неповерненню валютної виручки: зміни законодавства

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини