Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Мін'юсті пояснили, чи застосовуються штрафи до суб'єктів господарювання за неподання інформації про бенефіціарів

Реклама

Мін'юст у листі від 03.10.2024 р. № 136430/8.4.3/32-24 надав роз'яснення щодо застосування санкцій до суб'єктів господарювання за неподання та/або несвоєчасне подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників та/або структуру власності юридичної особи.

Так, частиною шостою статті 166-11 КУпАП передбачено відповідальність за неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про КБВ юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про КБВ юридичної особи у вигляді штрафу на керівника юридичної особи або виконавчого органу від однієї тисячі до трьох тисяч нмдг (17000-51000 грн).

Відповідно до частини четвертої статті 35 Закону про реєстрацію неподання або несвоєчасне подання особами, уповноваженими діяти від імені юридичної особи, державному реєстратору інформації про КБВ юридичної особи або про його відсутність тягне за собою накладення штрафу на таку юридичну особу в розмірі від однієї тисячі до двадцяти тисяч нмдг (17000-340000 грн).

Внесення особами, уповноваженими на вчинення дій, спрямованих на державну реєстрацію створення юридичної особи або зміну учасників юридичної особи, до документів, що подаються для такої державної реєстрації, завідомо неправдивих відомостей про КБВ юридичної особи або про його відсутність тягнуть за собою накладення штрафу на таку юридичну особу у розмірі від однієї тисячі до двадцяти тисяч нмдг (17000-340000 грн).

Водночас, на сьогодні в Україні діє воєнний стан. У зв'язку з військовою агресією російскої федерації проти України Кабінетом Міністрів України 18 березня 2022 року прийнято постанову N 314 "Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану", підпунктом 4 пункту 1 якої встановлено, що на період воєнного стану зупиняється перебіг строків звернення за отриманням публічних послуг, визначених законодавством. З дня припинення чи скасування воєнного стану перебіг зазначених строків продовжується з урахуванням часу, що минув до їх зупинення.

Враховуючи вищезазначене, з огляду на дію в Україні воєнного стану та, як наслідок, зупинення перебігу строків за отриманням публічних послуг за неподання чи несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про КБВ юридичної особи або про його відсутність, на сьогодні санкції до осіб, передбачених частиною шостою статті 166-11 КУпАП та частиною четвертою статті 35 Закону про реєстрацію, застосовуватися не можуть.

Разом з тим, у разі встановлення фактів внесення особами, уповноваженими на вчинення дій, спрямованих на державну реєстрацію створення юридичної особи або зміну учасників юридичної особи, до документів, що подаються для такої державної реєстрації, завідомо неправдивих відомостей про КБВ юридичної особи або про його відсутність Міністерством юстиції України будуть вживатися заходи відповідно до Порядку притягнення юридичних осіб до відповідальності та порядок визначення розмірів штрафів за порушення у сфері державної реєстрації юридичних осіб, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 13 вересня 2023 року N 3258/5.

Зміни підхід щодо інформаційної безпеки у своїй компанії. Комплексно відстежуй всю необхідну інформацію в одному продукті LIGA360Замов презентацію сьогодні.

Читайте також:

"Визначено процедуру притягнення до відповідальності за порушення даних в ЄДР про бенефіціарів".

Розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників

Бенефіціарні відомості: що змінилось та штрафні ризики

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини