Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Захист бізнесу: проєкт про посилення захисту прав добросовісного набувача пройшов перше читання

Реклама

Рада прийняла у першому читанні законопроєкт № 12089 про добросовісного набувача, повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Метою проєкту є вдосконалення правозастосування у правовідносинах щодо витребування майна у добросовісного набувача шляхом чіткого розмежування віндикаційного та негаторного позовів та можливості їх заявлення, а також вирішення питання компенсації добросовісному набувачеві при витребуванні майна на користь держави чи територіальної громади та подальшого відшкодування шкоди за рахунок винних осіб.

Проєкт має підтримку бізнес-спільноти. Зокрема, СУП заявляє, що законопроєкт є критично важливим для захисту прав добросовісних набувачів, включно з бізнесом, від зловживань правоохоронної системи, яка часто ставить під сумнів операції з придбання землі. Захист прав власності - це фундаментальна умова розвитку будь-якої держави, що підтверджено численними рішеннями ЄСПЛ.

"Без гарантій стабільності права власності жоден національний чи міжнародний бізнес не інвестуватиме в Україну. Правоохоронні органи не повинні підважувати чи переглядати рішення, ухвалені десятки років тому", - йдеться у заяві.

Основні положення законопроєкту:

  • Встановлює 10-річний строк для оскарження неправомірного набуття власності, що значно перевищує стандартну позовну давність у 3 роки. Це дає правоохоронним органам достатньо часу для перевірки законності придбання.

  • Не поширюється на об'єкти критичної інфраструктури, стратегічні землі, об'єкти культурної спадщини та природно-заповідного фонду, що є особливо важливим в умовах війни.

  • Вперше передбачає відповідальність державних органів та органів місцевого самоврядування за виділення земель. Вони будуть зобов'язані забезпечити компенсацію ринкової вартості майна, а також позови можуть бути спрямовані на конкретних осіб, які ухвалювали незаконні рішення.

  • Не стосується шахрайських схем чи тих, хто знав про недобросовісність підстав набуття власності.

Впровадження цього законопроєкту стане важливим кроком для покращення інвестиційного клімату та правової стабільності в Україні, підкреслили в СУП.

Вся інформація для твоєї компанії - тепер в єдиному продукті LIGA360. Збільшуй швидкість виявлення бізнес-ризиків: правових, регуляторних, санкційних, репутаційних, судових, фінансових, договірних. Замов презентацію прямо сьогодні. 

Не пропустіть неймовірну можливість з LIGA360! Збагатіть свій інструментарій аналізу та моніторингу законодавства, судових рішень, медіаактивностей, компаній та персон з нашим комплексним рішенням. Тільки з 27 по 29 листопада доступна ексклюзивна пропозиція в честь нашого 33-річчя. Залиште свої дані зараз і дізнайтеся про неї більше!

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини