Верховна Рада на засіданні 4 грудня прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт № 10319 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врахування положень Рекомендацій Ради Організації економічного співробітництва та розвитку стосовно податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях». Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.
Метою цього Закону є запровадження механізму виявлення потенційної неправомірної вигоди до прийняття рішення суду.
Фактично він спрямований на створення умов для упередження дій щодо надання платником податків неправомірної вигоди як іноземним, так і українським посадовим особам, коли зважаючи на наявність майбутніх податкових наслідків платник податків не буде вчиняти зазначені дії.
Ключовими положеннями законопроекту є:
запровадження заборони вирахування витрат для цілей оподаткування в операціях, пов'язаних із наданням неправомірної вигоди посадовим особам;
доповнення функцій контролюючого органу щодо надання НАБУ і платнику податків повідомлення про виявлені під час перевірки обставини (факти), які можуть свідчити про надання неправомірної вигоди. При цьому як ДПС, так і платник податків будуть керуватися переліком таких обставин (фактів), який буде сформований та затверджений НАБУ за погодженням з Мінфіном;
надання платнику податків можливості самостійно відкоригувати свої податкові зобов'язання, якщо дійсно мали місце факти надання неправомірної вигоди;
проведення документальної позапланової перевірки платника податків щодо якого винесено вирок суду про надання неправомірної вигоди посадовій особі;
збільшення фінансового результату платника податків на суму витрат щодо яких відповідно до законодавства встановлено, що вони були здійснені з метою надання ним неправомірної вигоди.
У міністерстві зазначають, що при підготовці законопроєкту до другого читання були враховані зауваження та пропозиції експертів ОЕСР, які будуть проводити оцінку готовності України до приєднання до Конвенції ОЕСР про боротьбу з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних комерційних операціях.
Очікується, що реалізація Закону сприятиме запровадженню міжнародних податкових стандартів у сфері боротьби з підкупом іноземних посадових осіб, а також стане ще одним кроком на шляху до членства України в ОЕСР.
Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.
Монітор дані про власну компанію з новою LIGA360. Дивись на досьє компанії очима партнерів, конкурентів та перевіряючих органів. Аналізуй згадки в медіа, інтернет-ЗМІ, соціальних мережах, участь в судових справах. Дізнайся більше переваг, замовивши персональну презентацію.