З 1 грудня 2024 року набула чинності нова редакція Порядку № 76, яка встановлює нові правила бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час.
Зокрема, для бізнесу встановлено такий обов'язковий критерій для бронювання, як нарахована середня зарплата працівників за останній календарний квартал не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (для IV кварталу 2024 року - 20 тис. грн).
Як саме розрахувати такий показник - читайте у матеріалі "Середня зарплата для бронювання працівників: як розрахувати"
Також Мінекономіки у листі від 11.12.2024 р. № 2704-25/89101-01 рекомендувало здійснювати розрахунок середньої заробітної плати відповідно даних Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, шляхом ділення суми рядків 1.1 "сума нарахованої заробітної плати", 1.3 "сума оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів платників податків", 1.4 "сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України" на рядок 105 "Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату".
Однак такий алгоритм містить деякі методологічні недоліки та розбіжності із п. 3.6 Методики № 444. Детальніше читайте тут.
Про бронювання і військовий облік у практичній площині - дізнавайтесь у новій LIGA360. Свіжа аналітика, практика правозастосування, судова практика та роз'яснення держорганів на одній платформі. Замовте презентацію менеджера прямо сьогодні.
Читайте також публікації:
"Бронювання працівників критично важливих підприємств: чергові зміни та нові вимоги від Кабміну";
"Статус критично важливого підприємства: за якими критеріями надають";
"Підтвердження статусу критично важливого підприємства: як підвищити середній заробіток працівників".