Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

20 грудня набувають чинності зміни щодо контролю за товарообігом у ЗЕД

Реклама

З 20 грудня 2024 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України 15.11.2024 № 1301, яка вносить зміни до постанов від 24 жовтня 2018 р. № 960 “Деякі питання проведення заходів офіційного контролю товарів, що ввозяться на митну територію України (у тому числі з метою транзиту)” та від 21 жовтня 2020 р. № 971 "Про затвердження Порядку взаємодії між декларантами, їх представниками, іншими заінтересованими особами та митними органами, іншими державними органами, установами та організаціями, уповноваженими на здійснення дозвільних або контрольних функцій щодо переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, з використанням механізму “єдиного вікна” та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України".

Східне міжрегіональне головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні інформує, що постановою № 1301 переглянутий перелік товарів, які підлягають ветеринарно-санітарному контролю, а саме додані такі товарні позиції:

  • ракоподібні, в панцирі або без панцира, живі для розведення (товарна позиція 0306 згідно з УКТЗЕД);

  • молюски, в черепашці або без черепашки, живі для розведення (товарна позиція 0307 згідно з УКТЗЕД);

  • корали для розведення (товарна підпозиція 0508 00 згідно з УКТЗЕД);

  • сперма та ембріони тварин, запліднена ікра риб (товарна позиція 0511 згідно з УКТЗЕД);

  • вакцини ветеринарні (код УКТЗЕД 3002 42 00 00);

  • інші лікарькі засоби, що використовуються у ветеринарній медицині та тваринництва (код УКТЗЕД 3004 90 00 00).

Дані товарні позиції не підлягають відповідному виду контролю у формі попереднього документального контролю, який здійснює митний орган у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України.

Митники пояснюють, що перелік доповнено виноскою «*», відповідно до якої позначені нею товари не підлягають ветеринарно-санітарному контролю у формі попереднього документального контролю, який здійснює митний орган у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України. У зв'язку із цим ветеринарно-санітарний контроль для таких товарів здійснюється державними ветеринарними інспекторами у пунктах призначення на території України - в обсязі, необхідному для надання дозволу на випуск товарів у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну.

Також перелік доповнено виноскою «**», якою передбачено, що під час проведення попереднього документального контролю у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України позначених нею товарів слід керуватися виключно кодом товару згідно з УКТ ЗЕД.

Постановою також оновлений перелік товарів, які підлягають державному контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження та затверджено в новій редакції Перелік документів і відомостей, що підлягають перевірці під час попереднього документального контролю.

Окрім того, змінами запропоновано передбачити подання лише електронних (сканованих) копій документів до вебпорталу «Єдине вікно», на які накладено кваліфікований електронний підпис декларанта або уповноваженої ним особи, без подання їх паперових оригіналів митним органам у пунктах пропуску через державний кордон України.

При ввезенні в Україну товарів, що підлягають відповідному державному контролю, продовжують діяти норми законодавства, згідно з якими такі товари повинні супроводжуватися оригіналами відповідних міжнародних сертифікатів.

Вся інформація для твоєї компанії - тепер в єдиному продукті LIGA360. Збільшуй швидкість виявлення бізнес-ризиків: правових, регуляторних, санкційних, репутаційних, судових, фінансових, договірних. Замов презентацію прямо сьогодні. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини