Про це повідомили в Міністерстві економіки України, зазначивши, що в рамках реалізації Плану для Ukraine Facility за 4 квартал 2024 року, Україна виконала 13 ключових завдань, ухваливши, зокрема, 4 закони та прийнявши 7 стратегічних документів.
В Міністерстві економіки України розраховують на те, що після опрацювання та позитивної оцінки відповідного звіту, Європейською комісією буде прийняте рішення щодо виділення чергового траншу для України в розмірі 3,5 млрд євро.
В повідомленні також зазначено, що рішення Єврокомісії про виділення коштів мають погодити країни-члени та Рада ЄС. Після цього кошти будуть направлені до українського бюджету, орієнтовно в кінці березня 2025 року.
Отож, за інформацією Мінекономіки, Україною згідно з Планом у 4 кварталі 2024 року виконано 13 наступних кроків:
1. Схвалено Стратегічний план цифровізації Державної податкової служби.
Передбачено створення єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи для автоматизації процесів, впровадження електронних послуг та посилення захисту даних.
2. Вдосконалено законодавство щодо запобігання неплатоспроможності.
Нові положення, гармонізовані з Директивою ЄС, передбачають раннє виявлення фінансових проблем підприємств і надають механізми реструктуризації боргів.
3. Ухвалено Політику державної власності.
Встановлено чіткі правила управління державною власністю, розділено функції власника, регулятора і менеджера, а також визначено перелік об'єктів для приватизації.
4. Затверджено дві соціальні стратегії:
a. Реформування інтернатів і підтримка осіб з інвалідністю для їхнього життя в громадах.
b. Забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні через підтримку сімей, розвиток альтернативного виховання та моніторинг умов проживання.
5. Відновлено планові перевірки ринкового нагляду.
Це сприяє підвищенню якості та безпеки продукції, а також підготовці до укладення «промислового безвізу» з ЄС.
6. Удосконалено законодавство у сфері містобудування.
Впроваджено єдині реєстри, містобудівний кадастр і нові електронні послуги для прозорості та зручності.
7. Стимульовано інвестиції у відновлювані джерела енергії.
Вдосконалено процедури «зелених» аукціонів для залучення нових учасників та збільшення частки «зеленої» енергетики.
8. Забезпечено незалежність енергетичного Регулятора.
Відтепер державні органи не можуть втручатися у його діяльність, відповідно до стандартів ЄС.
9. Схвалено Національну транспортну стратегію до 2030 року.
Планується створення сучасної транспортної системи, інтегрованої з європейською мережею TEN-T, а також цифровізація та декарбонізація галузі.
10. Прийнято Стратегію розвитку прикордонної інфраструктури з країнами-членами Європейського Союзу та Молдовою до 2030 року.
Передбачено реконструкцію пунктів пропуску, спрощення процедур перетину кордону та впровадження спільного контролю.
11. Затверджено Стратегію розвитку сільського господарства до 2030 року.
Програма адаптує політику до стандартів ЄС, зосереджуючись на земельній реформі, зрошенні та підтримці малих виробників.
12. Прийнято Закон «Про Державний аграрний реєстр».
Розширено коло користувачів ДАР, спрощено доступ до витягів і забезпечено моніторинг цільового використання державної допомоги.
13. Ухвалено Закон про розвиток мінерально-сировинної бази до 2030 року.
Закон визначає пріоритети у сфері критичних і стратегічних ресурсів, передбачає інтеграцію у глобальні ринки та створення сприятливих умов для інвестицій.
Бажаєте контролювати законодавчі зміни з “гарячих тем”? Спробуйте нову LIGA360! Встановіть моніторинг потрібних для вас законів - і всіх пов?язаних судових рішень, НПА та аналітичних матеріалів. Замовте презентацію LIGA360 саме для ваших потреб.