Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Митний орган повинен довести недостовірність поданих декларантом документів: правова позиція Верховного Суду

Реклама

Заяви митного органу про недостовірність документів мають бути обґрунтовані доказами, такими як експертні висновки або рішення компетентних органів.

До такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 05 грудня 2024 року у справі N 380/19286/23 про коригування митної вартості товарів, карток відмови у прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів.

Для митного оформлення імпортного товару декларант подав усі необхідні документи, зокрема контракт, інвойси, сертифікати, транспортні накладні та платіжні документи. Водночас митниця висловила сумніви щодо достовірності заявленої митної вартості товару, вимагаючи додаткових підтверджень. Позивач надав додаткові пояснення і документи, але митниця ухвалила рішення про коригування митної вартості.

Окружний адміністративний суд позов задовольнив, зазначивши, що надані декларантом документи є достатніми для підтвердження митної вартості товарів.

Апеляційний адміністративний суд скасував рішення суду першої інстанції та відмовив у задоволенні позову, дійшовши висновку про недостатність документального підтвердження митної вартості та законність рішень митного органу, прийнятих у межах його повноважень.

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу, рішення суду апеляційної інстанції скасував та залишив чинним судове рішення суду першої інстанції, зробивши наступні висновки.

Витребування митними органами додаткових документів для підтвердження митної вартості товарів є правомірним лише в разі наявності обґрунтованих сумнівів у достовірності заявлених даних. Заяви митного органу про недостовірність документів мають бути обґрунтовані доказами, такими як експертні висновки або рішення компетентних органів.

Рішення про коригування митної вартості є неправомірним, якщо декларант подав повний пакет документів, що відповідає вимогам законодавства: договір (контракт) про перевезення; транспортні накладні; рахунки-фактури; платіжні доручення; специфікації до інвойсів, що підтверджують загальну вартість товару згідно з контрактом.

За матеріалами Огляду судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

Отримуйте максимум інформації та аналізуйте судову практику на 360! До кожного судового рішення - пов'язані кейси, експертна аналітика, НПА тощо. Замовте презентацію нового рішення LIGA360 для вашої компанії.

Бажаєш отримати нову LIGA360 на вигідних умовах? Скористайся Special program від LIGA ZAKON. Максимум корисних інструментів та найкраща ціна саме для тебе. Дізнатися більше.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини