Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи можна звільнити працівника у випадку його мобілізації: роз'яснення Держпраці

Реклама

У Південно-Східному управлінні Держпраці пояснили, чи можна звільнити працівника у випадку його мобілізації.

Так, статтею 119 Кодексу законів про працю України встановлено, що за працівниками, направленими для проходження базової військової служби, призваними на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада.

Ці гарантії також розповсюджуються на періоди проходження лікування або полону, появи їх після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими (ст. 119 КЗпП).

Працівникам, призваним на військову службу за їхнім бажанням та на підставі заяви виплачується грошова компенсація за всі не використані ними дні щорічної відпустки. Відповідна заява подається не пізніше останнього дня місяця, в якому працівник був увільнений від роботи у зв'язку з призовом на військову службу (ст. 83 КЗпП України, ст. 24 Закону «Про відпустки»).

Якщо працівник виявив бажання звільнитися (та подав роботодавцю відповідну заяву) у випадку призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу, або у випадку призову або вступу на військову службу роботодавця - фізичної особи припинення трудового договору здійснюється за пунктом 3 частини першої статті 36 КЗпП України з обов'язковою виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше двох мінімальних заробітних плат (ст. 44 КЗпП).

Крім того, у разі звільнення працівника в зв'язку з призовом або прийняттям (вступом) на військову службу, направленням на альтернативну (невійськову) службу до закінчення робочого року, за який він уже одержав відпустку повної тривалості, не проводиться відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року (ст. 22 Закону «Про відпустки»).

Про бронювання і військовий облік у практичній площині - дізнавайтесь у новій LIGA360. Свіжа аналітика, практика правозастосування, судова практика та роз'яснення держорганів на одній платформі. Замовте презентацію менеджера прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини