Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд оновив методику визначення початкової ціни спецдозволу на право користування надрами

Реклама

Кабінет Міністрів постановою від 26 березня 2025 року № 334 затвердив зміни до Методики визначення початкової ціни продажу на аукціоні (електронних торгах) спеціального дозволу на право користування надрами.

«Основною причиною необхідності перегляду Методики стало різке зростання вартості спеціальних дозволів на користування надрами влітку 2024 року, адже для деяких видів корисних копалин таке здорожчання відбулося у більш ніж сотні разів і придбання спецдозволів стало майже недоступним для малого та середнього бізнесу», - зазначається у повідомленні пресслужби Міндовкілля.

Нововведення удосконалюють механізм обчислення вартості дозволів, увівши визначення такої інформації та методику її обрахунку.

Зміни, зокрема, передбачають:

  • порівняння показників у дозвільних документах та задекларованих платниками податків;

  • обчислення середньозваженої ціни;

  • регламентування того, що усі дані Державна податкова служба надає на підставі додатка 1 Декларації «Розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин» до Податкової декларації з рентної плати, враховуючи для обчислення лише ті показники, що пройшли перевірку за відповідним алгоритмом.

До процесу ціноутворення залучатиметься робоча група з представників Державної служби геології та надр, ДПС та Державної комісії України по запасах корисних копалин. Члени робочої групи аналізуватимуть отримані показники та встановлюватимуть максимальне зі значень для визначення початкової ціни. У разі відсутності необхідних даних від ДПС чи ДКЗ використовуватиметься інформація з офіційного вебсайту Держгеонадра за попередній звітний квартал. Робоча група щоквартально переглядатиме та оновлюватиме розрахункові показники відповідно до змін у ринковій ситуації.

Крім того, в оновленій методиці виключено можливість при обрахунку початкової ціни спеціального дозволу на користування надрами використовувати ціни, визначені під час затвердження запасів, якщо з цього моменту минуло менше ніж рік.

Зміни спрямовані на встановлення чіткого механізму визначення цін одиниці товарної продукції, унеможливлення їх необґрунтованого завищення чи заниження.

Ознайомитись з чинними редакціями НПА, порівняти редакції та побачити заплановані зміни - можна у новій LIGA360. А ще оцінити весь масив пов'язаних документів: судової практики, аналітики тощо. Замовте презентацію LIGA360 для себе.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини