Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Бізнес оцінив роботу митниці найкраще за останні 10 років

Реклама

Інтегральна оцінка «Митного індексу» зросла до 3,40 балів з 5-ти можливих, що є найвищим показником за всю історію проведення дослідження (3,24 балів у 2023 році). Про це свідчать результати нової хвилі опитування за 2024 рік, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією та DHL Express в Україні.

Два з трьох компонентів Індексу продемонстрували покращення - якість митних послуг та рівень корупції. Водночас оцінка роботи системи «Єдине вікно» на митниці дещо погіршилась:

Оцінка якості надання митних послуг - 3,08 балів (2,76 балів у 2023 році).

60% вважають якість митних сервісів задовільною

14% вважають низькою якість послуг та професіоналізму

2% - дуже низькою

22% вважають її високою

2% - дуже високою.

Оцінка рівня корупції склала 3,53 балів (3,20 балів у 2023 році).

53% вважають, що рівень корупції лишився незмінним

23% вважають, що він дещо зменшився

18% - що істотно зменшився

6% схиляються до думки, що прояви корупції на митниці посилились (14% минулого року).   

Оцінка роботи системи «Єдине вікно» традиційно залишається найвищою серед усіх компонентів індексу, попри деяке скорочення цього року - до 3,59 балів (3,77 балів у 2023 році).

45% оцінюють роботу системи добре

12% - дуже добре

33% вважають її задовільною

10% - негативно оцінили роботу системи.

Найбільше дорікань від бізнесу під час митного оформлення має контроль з боку Держпродспоживслужби та взаємодія з відділом митної вартості. Наразі 60% респондентів повідомили, що мають проблему з коригуванням митної вартості. Кількість компаній, що повідомляють про цю проблему щороку зростає - у 2023 таких було 46%, у 2022 - 37%.

До того ж, 39% опитаних компаній стикаються з додатковим митним контролем, 34% - із затримками без чітких причин, 22% - із фізичним оглядом та повним вивантаженням товару.  Про проблеми з перекласифікацією коду УКТЗЕД за рішенням митних органів повідомляють 38% респондентів (27% минулого року).

70% компаній планують отримати статус АЕО (авторизованих економічних операторів) або окремі спрощення. Водночас процедурою спільного транзиту наразі користується 20% опитаних компаній (14% минулого року), а 15% користуються транзитними спрощеннями (раніше - 4%).

Місце митного оформлення за останній рік змінювали 30% опитаних компаній, втім у 71% випадків це не було пов'язано з проблемами з митним оформленням.

Переглянути презентацію

Вся інформація для твоєї компанії - тепер в єдиному продукті LIGA360. Збільшуй швидкість виявлення бізнес-ризиків: правових, регуляторних, санкційних, репутаційних, судових, фінансових, договірних. Замов презентацію прямо сьогодні. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини