Уряд схвалив пакет законопроєктів щодо виконання Україною вимог ЄС для приєднання до системи банківських європлатежів SEPA, повідомив Мінфін.
Мета законопроєктів - приведення українського законодавства у сфері запобігання та протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму у відповідність до актів права Європейського Союзу, що є обов'язковою умовою для забезпечення подання офіційної заявки на приєднання України до SEPA (Single Euro Payments Area).
Приєднання України до SEPA дозволить громадянам та бізнесу здійснювати перекази у євро між 36 європейськими країнами - учасницями швидко, без додаткових комісій та за чітко встановленими правилами.
Проєкти передбачають наступне:
1. Створення Реєстру рахунків та індивідуальних банківських сейфів фізичних осіб за адмініструванням ДПС, до якого будуть вноситись відомості:
про банківські рахунки, рахунки у цінних паперах, електронні гаманці тощо;
про власників таких рахунків;
про установи, де відкриті рахунки.
Важливо! НЕ передбачено: передачу відомості про рух і залишки коштів за рахунками громадян та про вміст сейфа; жодних обмежень або затримок у проведенні фінансових операцій фізичними особами у зв'язку із запровадженням реєстру; публікацію даних у вільному доступні (відсутня відкрита частина реєстру).
2. Створення Реєстру кінцевих бенефіціарних власників трастів або інших подібних правових утворень за адмініструванням ДПС.
3. Перевірку кінцевих бенефіціарних власників та покарання за неправдиві дані буде посилено.
4. Введення дієвих санкцій за порушення правил фінмоніторингу згідно з вимогами ЄС.
5. Створення системи викривачів порушень у фінмоніторингу та їх захист.
6. Розширення списку тих, хто звітує про підозрілі операції, включивши:
довірчих власників трастів,
торговців культурними цінностями (для операцій від 400 тис. грн через «вільні порти»).
7. Недопущення злочинців та їх спільників до управління суб'єктами первинного фінансового моніторингу.
Також пропонується внести зміни до:
КпАП, якими передбачається встановити відповідальність для посадових осіб підприємств, установ і організацій за примушування працівника до звільнення, притягнення його до дисциплінарної відповідальності або піддання іншим негативним заходам впливу;
Кримінального кодексу щодо встановлення відповідальності за незаконне звільнення працівника з роботи у зв'язку з повідомленням ним про порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії, а також відповідальності за протидію виконанню обов'язків суб'єкта первинного фінансового моніторингу.
Законопроєкти найближчим часом будуть зареєстровані у Верховній Раді.
LIGA360 забезпечить ваш бізнес інформацією, необхідною для комплексного управління ризиками. Наші інструменти дозволяють попереджати ризики співпраці з партнерами, а також законодавчі, судові й інформаційні загрози й вживати своєчасних заходів щодо їх мінімізації. Оцініть можливості LIGA360, замовивши персональну презентацію вже сьогодні.