$

У валютообмінниках

15.12.2016, 11:39
58
0

з'являться РРО
з'являться РРО

Фінансові установи, їхні відокремлені підрозділи та пункти обміну валюти, які здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти, починаючи з 16 грудня 2016 року мають використовувати у своїй діяльності спеціальні моделі РРО. Виключення становлять каси банків. Про це повідомляють столичні податківці.

Чому саме 16 грудня?

Відповідно до п. 7 постанови НБУ від 12.12.2002 № 502 зазначені суб'єкти господарювання мають право розпочинати роботу після реєстрації РРО в органі доходів і зборів. Ця норма набирає чинності через 6 місяців із дня затвердження ДФС Державного реєстру РРО, до якого внесено модель РРО, що застосовується для обліку та реєстрації операцій із купівлі-продажу готівкової іноземної валюти. Зазначений Реєстр РРО було затверджено 16 червня 2016 року.

А може, все ж таки 17 грудня?

Цікаво, що НБУ на своєму сайті повідомляє, що фінансові установи мають застосовувати РРО при здійсненні валютнообмінних операцій з 17 грудня 2016 року. Дана вимога поширюється як на ті фінансові установи та пункти обміну валют, що нині вже здійснюють валютнообмінні операції, так і на ті, які планують розпочати свою роботу.

Так 16 чи 17?

Звертаємо увагу, що перевірки з питань застосування РРО здійснюються саме фіскальною службою, на думку якої зазначена норма діє з 16 грудня. Зокрема, у разі недотримання порядку проведення операцій із купівлі-продажу іноземної валюти до суб'єктів господарювання, які здійснюють такі операції за рішенням відповідних контролюючих органів, застосовуються фінансові санкції, передбачені ст. 18 Закону про РРО.


Увійдіть, щоб залишити коментар

Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до україніської версії сайту