Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як просувати юридичні послуги в регіоні

09.00, 22 листопада 2019
4435
0

Як юристу з невеликого міста заявити про себе: поради від адвоката Івана Філатова

Іван Філатов

Останніми роками  все частіше чуємо про ринок юридичних послуг, про просування юридичних послуг, юридичний маркетинг. Більшою мірою це стосується столиці та інших великих міст. Але ж юридичний ринок існує і в регіонах, навіть у невеликих містах. Як юристи  рекламують свої послуги у провінції?

Коротко про регіональний ринок юридичних послуг

Юридичний ринок в регіонах доволі сильно відстає від столичного у етапах розвитку та становлення.  Більшість юристів та адвокатів працюють окремо (частіше поодинці) та зупиняються на певному етапі розвитку. Однак останніми роками  створюється все більше адвокатських об'єднань та юридичних фірм, які намагаються просувати власні юридичні послуги на ринку, беручи приклад зі столичних юридичних компаній.

Зараз для цього існує безліч можливостей:  інформаційні сайти для юристів, відеоблоги про юридичний маркетинг, онлайн семінари, соціальні мережі та  безпосередня участь у семінарах і форумах.

Щодо проблем на ринку в регіонах

Навіть не дуже глибоко вдаваючись в аналіз регіонального юридичного ринку, можна легко виявити проблеми, що стосуються реклами та позиціонування   юридичних послуг та продуктів:

-          юристи майже не займаються рекламою;

-          не вивчають ринок;

-          не мають системи у побудові рекламної стратегії;

-          не мають бачення того, як повинна виглядати для клієнта приваблива реклама;

-          не залучають  спеціалістів (дизайнерів, маркетологів) для створення реклами;

-          недостатньо активні у соціальних мережах та на юридичних інформаційних майданчиках.

Як же рекламуємося?

Головним рекламним і, можна сказати, рушійним явищем у регіонах було і поки що залишається "сарафане радіо". Багато юристів фактично лише продовжує користуватися корисним ефектом від цього явища, доповнюючи це лиш візитівками. Враховуючи те, що у невеликих містах всі одне одного знають та новини розходяться швидко,  констатуємо, що для більшості регіональних юристів дієвим інструментом  пошуку клієнтів залишається "сарафанне радіо".

На початку власної юридичної практики для пошуку клієнтів я також багато уваги приділяв роботі з клієнтом та оголошенням у місцевих друкованих виданнях, однак з часом все більше задумувався про більш серйозну рекламу власних послуг.

Як наслідок - я почав більше використовувати соціальні мережі, зокрема, дописи та ведення профільних груп у мережі Фейсбук, серед яких можна виділити "Земельне право", "Сімейне право (Україна)", "Корпоративне право (Україна). Така діяльність позитивно відображається на побудові персонального бренду.

В подальшому я відкрив для себе можливість безкоштовного створення профілю у Національному юридичному каталозі України Liga:BOOK. Це достатньо потужний майданчик для реклами власних послуг, який дозволяє створити  невеликий персональний сайт-візитівку. Приємно й те, що базовий профіль надається безоплатно з можливістю в подальшому апгрейдити його за тарифами  "Стандарт", "Бізнес", "Преміум".

Також на ЮРЛІЗІ публікуються мої статті із питань земельного права, що теж безперечно надає  можливість просувати персональний бренд, компанію та отримувати нових клієнтів.

Слід звернути увагу, що сьогодні, коли проходе земельна реформа та відкриється ринок землі, саме юристи регіонального ринку, які тривалий час обслуговують фермерські господарства, жителів сіл, будуть більш ефективними та дієвими у вирішенні земельних питань, але для цього їм потрібно донести це клієнту та закріпитися на ринку. 

Підсумовуючи, зазначу, що реклама юридичних послуг на регіональному ринку продовжує розвиватися. Вважаю, що юристи, адвокати, які працюють у регіонах, вже не можуть розраховувати лише на ефект "сарафанного радіо", як це було останні роки.

Щоб у подальшому конкурувати юристу на ринку потрібно рекламуватися та використовувати для цього всі можливості, які існують на сьогоднішній день. У першу чергу використовувати для цього Інтернет. Бо,  як сказав Біл Гейтс - "Якщо Вашого бізнесу немає в інтернеті, то  вас немає в бізнесі".

Зареєструватися в Національному юридичному каталозі України Liga:BOOK можна за посиланням.

Читайте також:

12 порад керуючим партнерам юридичних фірм на 2020 рік

Чому одні юридичні фірми розвиваються, а інші - ні

Як зробити юридичну фірму успішною?

План розвитку компанії: як зробити свій бізнес успішним

Зверніть увагуВебінар про розвиток юридичного бізнесу від ЛІГА:ЗАКОН

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему