Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Хто переможе в перегонах клієнт-банків?

17.06, 25 листопада 2019
2019
0

КЕП/ЕЦП, податкова звітність і інші тренди в розвитку банківського сервісу

Анна Яковенко

Протягом останніх декількох років банківська сфера показала себе як одна з найдинамічніших. До того ж драйвером таких змін стають самі клієнти банків, які щодня вимагають все більш технологічного і комплексного сервісу. Достатньо одному-двом гравцям банківського ринку запропонувати нову зручну технологію, клієнти одразу ж вимагають аналогічних послуг від свого банку. Іншим, аби не втратити клієнтів, доводиться наздоганяти в максимально стислі терміни. Але найбільш ласий шматочок ринку дістається, безумовно, тим, хто першим відкриває нові ніші.

Один із яскравих прикладів - створення зручного клієнт-банку, де користувач в одній точці закриває всі свої бізнес-потреби. Банки ретельно вибудовують єдину екосистему для своїх клієнтів, виходячи далеко за межі суто банківських послуг. Задали цей тренд на ринку всього декілька банків - ПриватБанк, ПУМБ і Альфа-Банк Україна.

ПУМБ запропонував ФОП - клієнтам банку онлайн-консультації, аналіз ризиків бізнес-партнерів, а також звітність від Liga:REPORT. Далі пішов Альфа-Банк, котрий вибудував інтернет-банкінг із повністю дистанційним обслуговуванням, запропонувавши своїм клієнтам безоплатне подання звітності та бухгалтерський супровід рахунків ФОП у єдиному вікні, а також цілу низку партнерських знижок на бізнес-послуги.

І ПУМБ, і Альфа-Банк, завдяки новаціям і активній PR-кампанії на їх підтримку, істотно посилили свої позиції на ринку. Альфа-Банк за січень-червень збільшив чистий прибуток у 2,3 раза, прибуток ПУМБ за перше півріччя зріс на чверть. У листопаді 2019 року ПУМБ відзвітував про безпрецедентне зростання депозитів із початку 2019 року (+39,3%). І бонусом за підсумками 2019 року обидва банки зібрали номінації у цілій низці премій від медіа та професійних організацій.

Безперечно, це не могло не залишитися непоміченим конкурентами. Таскомбанк одразу ж почав розвивати власний клієнт-банк і розробляти власну звітність. Райффайзен Банк Аваль, Ощадбанк, Credit Agricole, Банк Південний стали активно розширювати спектр послуг у межах своїх клієнт-банків. Усього кілька банків змогли задати новий тренд на ринку й підвищити планку зручного клієнт-банку.

Чому банкам варто замислитись про кур'єрів

Тим часом на ринку з'явився новий тренд - монобанк. Один за одним банки починають пропонувати нову послугу - можливість доставки банківської картки клієнту додому/в офіс. На відміну від звичайного кур'єра, банківський працівник може ідентифікувати користувача і видати йому картку. Усе свідчить про те, що спектр послуг, які надають банки з виїздом до клієнта, зростатиме, причому послуг, котрі вимагають особистої присутності й ідентифікації користувачів.

Основним драйвером у розвитку цього напряму, знову ж таки, стануть потреби користувачів. Наприклад, діджиталізація бізнесу й держави призвела до зростання попиту на ключі - ЕЦП/КЕП, видача яких відбувається за умови ідентифікації користувача. Доволі висока ймовірність, що найближчим часом саме банки займуть цю нішу й почнуть видавати електронні ключі.

У відповідь на цей запит користувачів ми в ЛІГА:ЗАКОН вже підготували пропозицію, яка дасть можливість банкам-партнерам вийти на ринок ЕЦП/КЕП і швидко зайняти цю нішу. Ідеться про модуль замовлення електронних ключів, який легко інтегрується з клієнт-банком партнера. Програма передбачає можливість видачі ключів банками-партнерами у відділеннях або ж їх доставку в офіс клієнта. Ну і, звісно ж, клієнти банків-партнерів зможуть у модулі шляхом наскрізної авторизації продовжити електронні ключі, що вже діють.

За офіційними даними, у середині 2018 року близько 9 млн фізичних осіб і представників юридичних осіб мали ЕЦП/КЕП, і надалі з огляду на ініціативи у сфері електронного урядування ця кількість зростатиме.

Що ж далі?

Сьогодні прихильність користувачів, очевидно, належить безконтактним платежам, швидкості обслуговування/реєстрації/оплат і зручності.

Наша співпраця з такими банками, як ПУМБ і Альфа-Банк Україна, показує, як важливо для них зареєструвати клієнта всього за кілька хвилин, позбавивши від необхідності довго заповнювати дані, форми й бланки. Створюється враження, що банк, який за кілька хвилин не надав своєму клієнтові все необхідне, уже його втратив.

Інтегруючи сервіс CONTR АGENT нашим партнерам, ми розуміємо, що незабаром навіть уведення 12 цифр ID-номера, за яким підтягується вся необхідна інформація, здаватиметься занадто складним і довгим процесом. Цілком можливо, що досить скоро реєстрація нового клієнта в банку відбуватиметься безконтактно через FaceID чи відбиток пальця.

Анна Яковенко, керівник інтеграційних проектів І.R.I.S. компанії ЛІГА:ЗАКОН

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему