Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Комплаєнс як підтримка бізнесу. Запуск нових продуктів та сервісів

Світ,  який швидко змінюється, ставить нові завдання перед сучасним бізнесом.  

90- ті - 2000- ні роки - розпад Радянського Союза, зміна громадського устрою та свідомості, приватизація державної власності, поява приватного бізнесу. Потім - розвиток економіки та бізнесу України як незалежної держави. Торгівля, банківські послуги, освіта, дозвілля, консалтинг різних видів перейшли у режим он-лайн. З'явились та отримали потужний розвиток штучний інтелект та нейромережі. Ми всі ними користувались, якщо користувались інтернет-перекладачами, фотошопом, симуляторами,  лідогенерацією, різного роду фільтрами тощо. Поява та широке розповсюдження Інтернету, ІТ-технологій, нано-технологій.  Covid-19 пришвидшив перехід багатьох сфер життєдіяльності в «іншу реальність» (діджіталізація бізнесу). Галузі, які неможливо було перевести в цифрову площину, несли значні втрати, тому бізнес був вимушений адаптувалися до нових умов та продовжили свій розвиток у веб-просторі. Адаптація означає виникнення нових процесів та процедур, що ставить нові питання перед комплаєнс. Наскільки нові продукти та процедури ефективні? Наскільки відповідають чинному законодавству?  Окремо варто виділити фактор безпеки, оскільки інформатизація підприємницької діяльності стримує потенційне розповсюджувати нових видів шахрайства та зловживань. 

Крім цього, страждає командна координація. Не всі люди здатні працювати дистанційно, не всі мають для цього можливість. Багато кого  розділяє відстань та розбіжності у часі. Відсутня можливість згуртуватися в офісах і задіяти «колективний розум» та мозковий штурм для вирішення невідкладних  задач. Ускладнюється контроль процесів та працівників. Далеко не завжди дистанційна робота та робота онлайн дає високий результат. При створенні нових проектів та бізнес-плану, мета комплаєнс та ризик- менеджменту створити економічне-правове поле для ефективного бізнесу, здійснювати профілактичні заходи щодо мінімізації можливих комплаєнс-ризиків.  

З ЧОГО ПОЧАТИ? 

В обговоренні приймають участь не тільки керівники та представники бізнес-підрозділів а також спеціалісти підрозділу комплаєнс, а також ризик-менеджменту, які надають свої висновки та рекомендації. Перед складанням бізнес-плану, або перед створенням проекту нового процесу, створення нового бізнес-продукту треба поставити собі питання: 

  • Чи можемо ми визначити проблему? 

Які можуть бути рішення? Рішення може бути одне чи декілька? Які «плюси» і «мінуси» у кожного з цих рішень? Яке рішення можна залишити як «варіант», а яке однозначно «відмести»?  

  • Чітко визначити сценарій (план, процес, процедуру). 

  • Чітко визначити параметри: мета, витрати, ризик-апетити. 

КАДРОВОГО ПИТАННЯ:  

Які фахівці потрібні для реалізації нових проектів? Такі спеціалісти вже є або їх треба знайти та прийняти на роботу? На яких умовах? Який функціонал? Мотивація?   

Перевірка особистості майбутнього працівника при прийомі на роботу та оnboarding.   

Під onboarding розуміють адаптацію або организаційну соціалізацію - це американський термін, який означає механізм, за допомогою якого нові працівники набувають необхідні знання та навички для ефективної роботи саме в цій компанії.  

Те ж саме стосується нових клієнтів та ділових партнерів перед початком співпраці. Знайомство з продуктом, умовами договору, правилами ділової етики.  

Перевіряйте кандидатів на посади щодо комплаєнс-ризиків та конфлікту інтересів з LIGA360. Тут ви можете перевірити наявність фізособи у санкційних списках, розшуку, реєстрі виконавчих проваджень, тощо.

ЯК ДОСЯГТИ ЗНИЖЕННЯ РИЗИКІВ для бізнесу під час впровадження нових процесів?  

  • Скорочення «ручних операцій» та зниження ролі людського фактора. Одна людина не може стояти на початку процесу та на її фіналі. Не може контролювати саму себе. В процесі як правило приймають участь декілька осіб. Між ними не може бути конфлікту інтересів.  Так, наприклад, кредитний працівник банку не може видавати кредит самому собі. Не може одноособово збирати документи щодо особи позичальника, аналізувати їх, робити відповідні висновки, приймати рішення щодо видачі кредиту, адмініструвати кредит тощо.    

  • Зниження хибно-позитивного рівня (False positives). Це помилка бізнес-плану, який побудований на очікуваннях, які були невиправдними.   

Хибнопозитивна помилка (англ. false positive error)- це результат, який вказує на наявність заданого стану, тоді як його немає. Наприклад, очікування хвилі дзвінків від покупців після реклами, але цього не відбулось тому що рекламу розмістили в тих містах де її не міг побачити потенційний покупець.   Хибнонегативна помилка - результат був, але не такий який очікували. Дзвінків було багато, але жодний з них не здійснив покупку.   

ПРОГНОЗ ВІДТОКУ КЛІЄНТІВ 

  • Ефективний маркетинг. Якісна обробка вхідних запитів. 

  • Швидке реагування на зміни вимог регуляторів та відповідна зміна внутрішніх правил. 

  • Перехід від реагування та виправлень помилок до попередження. 

Після запуску пілотного проекту комплаєнс-менеджер разом з іншими спеціалістами вивчає ефективність процесу, наявні комплаєнс-ризики, та вивчає можливі комплаєнс-інценденти, дає свої рекомендації щодо мінімізації ризиків.  

Як ефективніше виконувати комплаєнс-процедури для бізнесу? З новим рішенням LIGA360. Контролюйте дотримання вимог законодавства, здійснюйте due dilligence та AML/KYC перевірки, моніторте репутацію вашої компанії та партнерів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему