Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Невід'ємність баз даних та аналітики зв'язків під час комплексної перевірки клієнтів

17.00, 14 березня 2024
80
0

Сучасний фінансовий світ швидко розвивається, та удосконалення вимог щодо ідентифікації клієнта і боротьби з відмиванням коштів неможливо переоцінити. Що складніші фінансові операції, то важче виявити нові методи відмивання грошей та запобігти незаконній діяльності.

Однак аналітика даних відкрила нові можливості для посилення зусиль щодо AML комплаєнсу та боротьби з фінансовими злочинами.

Обробка великих і складних даних, якими не можна легко керувати або аналізувати за допомогою традиційних (ручних) методів, створює аналітику процесів для AML комплаєнсу за кількома перевагами:

Покращена оцінка ризиків: Аналітика даних дає змогу фахівцям з AML отримати більш глибоке розуміння поведінки клієнтів, моделей транзакцій та індикаторів ризиків, сприяючи більш точній оцінці ризиків.

Розширені можливості виявлення: аналізуючи дані, можна виявити складні взаємозв'язки, приховані закономірності й аномалії, які вкажуть на підозрілу діяльність.

Моніторинг у реальному часі: технології аналізу даних дають змогу відстежувати фінансові транзакції в режимі реального часу.

Як ефективніше виконувати комплаєнс-процедури для бізнесу? З новим рішенням LIGA360. Контролюйте дотримання вимог законодавства, здійснюйте due dilligence та AML/KYC перевірки, моніторте репутацію вашої компанії та партнерів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Важливість комплексної (посиленої) перевірки клієнтів (CDD)

Комплексна перевірка клієнтів є критично важливим компонентом процедур KYC, що дає змогу організаціям оцінити ризики, пов'язані з їхніми клієнтами. Зокрема, виділити їх в окремі групи за певними ознаками та застосовувати щодо них заходи комплаєнс-перевірки. Використовуючи дані, фахівці з боротьби з відмиванням грошей можуть покращити процеси перевірки клієнтів так.

Інтегрування даних з кількох джерел, таких як публічні записи, соціальні мережі та списки реєстрацій компаній. Це допомагає перевіряти особу клієнтів, виявляти потенційне шахрайство й ідентифікувати політично значущих осіб (PEP) та осіб, які потрапили під санкції.

Така мережева аналітика має потенціал для значного підвищення ефективності AML програм, наприклад, для банків, де потрібні правильні зовнішні джерела даних, можливості їх аналізу. Вона вивчає зв'язки між пов'язаними особами для кращого виявлення взаємозв'язків. Це включає перегляд елементів мережі на предмет схожості з відомими методами відмивання грошей та нетиповою поведінкою клієнтів.

Мережі формуються зв'язками між клієнтами та пов'язаною з ними діяльністю. Ці посилання можуть бути внутрішніми даними, такими як перекази рахунків або спільна власність, або зовнішніми даними, такими як спільна адреса або спільне використання того самого банкомата. Така аналітика є частиною комплаєнс-програми із зосередженням на AML. На практиці статистику мережі (наприклад, наскільки вона схожа на відому типологію відмивання грошей) буде включено в наявні моделі рейтингу ризику клієнтів і моніторингу транзакцій як вхідні дані для підвищення точності моделі. Нові можливості, такі як виявлення спільників, допоможуть прискорити розслідування та виявити приховані ризики.

Аналіз зв'язків відображають у вигляді графіків, які мають вигляд вершин, вузлів або точок, які з'єднані дугами або лініями. Це корисно для тих, хто працює в галузі комплаєнсу, оскільки дає змогу аналітикам швидше обробляти інформацію завдяки візуальному формату. Візуалізація аналізу забезпечує більш простий спосіб відслідкувати грошовий потік рахунка та взаємозв'язки з рахунком. Це виглядає як переплетені мережі даних, схожі на павутину.

Коли банку доручено провести розслідування щодо боротьби з відмиванням грошей, це завдання може бути складним через величезну кількість інформації, яку необхідно перевірити. Більшість осіб, які вчиняють відмивання грошей, не ведуть незаконний бізнес способом однієї транзакції, вони намагаються приховати свою незаконну поведінку, прикриваючись нормальною комплексною діяльністю.

Переваги обробки даних для відповідності вимогам KYC та AML незаперечні. Використовуючи широкі можливості аналізу даних, фахівці з боротьби з відмиванням грошей можуть отримати більш глибоке розуміння поведінки клієнтів, виявляти підозрілу діяльність і знижувати комплаєнс-ризики. Інтеграція даних і прогнозної аналітики має величезний потенціал для подальшого розвитку в AML комплаєнс.

Спробуйте перше рішення для комплаєнс-контролю в Україні. LIGA360 надає повноту інформації для AML/KYC перевірок та процедури due dilligence. Верифікуйте контрагентів, оцінюйте санкційні та корупційні ризики щодо них. Замовте за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему