Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як перевірити закордонного контрагента

Забезпечення надійності та добросовісності закордонного контрагента є важливою складовою успішної міжнародної бізнес-діяльності.

Відсутність ретельної перевірки може призвести до фінансових втрат, порушення договірних зобов'язань та погіршення репутації компанії, чого, звістно, допускати не бажано. Тому, раджу ретельно підійти до розв'язання даного питання, та з метою мінімізації можливих ризиків виконати наступні кроки.

На початковому етапі перевірки закордонного контрагента з відкритих джерел інформації необхідно зібрати основну (базову) інформацію про потенційного ділового партнера.

Тож, спочатку з'ясовуємо назву компанії, її юридичну адресу та контактні дані; історію компанії, включаючи дату заснування та основні етапи розвитку; основні види діяльності та ринки, на яких компанія працює.

Джерелами вказаної інформації можуть бути офіційний сайт компанії, соціальні мережі, бізнес-довідники тощо.

Подальшим важливим кроком для забезпечення надійності та безпеки співпраці з контрагентом є перевірка його юридичного статусу, що допоможе уникнути фінансових та репутаційних ризиків, забезпечить правову захищеність та підтвердить (або спростує) легальність існування і діяльності контрагента.

Для здійснення вказаної перевірки раджу скористуватись інформацією з офіційних реєстрів компаній, які надають інформацію про зареєстровані юридичні особи, наприклад: Companies House (Велика Британія), Handelsregister (Німеччина), Infogreffe (Франція), SEC (США). Окрім зазначеного у нагоді будуть ліцензійні та регуляторні органи, фінансові регулятори, міністерства та агенції, що надають ліцензії, звернутись до яких ви можете із відповідними запитами, а також комерційні бази даних, що спеціалізуються на зборі та аналізі інформації про компанію по всьому світу, наприклад: Dun & Bradstreet, Orbis (Bureau van Dijk), LexisNexis, Experian, міжнародні інформаційні платформи такі як Global Legal Entity Identifier Foundation (GLEIF), OpenCorporates та інші., торгові палати та бізнес-асоціації; публічні ресурси, ЗМІ та судові реєстри.

Важливо розуміти, що різноманітність використаних джерел інформації допоможе забезпечити комплексний підхід до перевірки юридичного статусу іноземного контрагента та мінімізувати ризики подальшої співпраці.

Нова LIGA360 змінює все! Посилюй пильність в роботі з контрагентами та партнерами. Здійснюй санкційний скринінг. Перевіряй контрагентів за 46 списками зі 144 юрисдикцій. Дізнайся більше переваг, замовивши персональну презентацію. 

Наступним кроком для майбутньої безпечної співпраці з закордонним контрагентом є перевірка його фінансового стану, який може значно вплинути на його здатність виконувати свої зобов'язання в процесі вашої співпраці.

Тож, вкрай важливо ознайомитися з фінансовими звітами компанії (баланс, звіт про прибутки та збитки, звіт про рух грошових коштів), які можна

отримати через офіційні сайти компаній, державні реєстри та органи, що здійснюють нагляд за діяльністю компанії.

Додатковим інструментом для здійснення якісної перевірки фінансового стану компанії є комерційні бази даних, що збирають та аналізують фінансову інформацію про компанії, наприклад: - Dun & Bradstreet, Orbis (Bureau van Dijk), Bloomberg, Experian, а також публічні ресурси та бізнес-видання, які публікують статті та огляди, що можуть містити фінансову інформацію про компанії (The Wall Street Journal, Financial Times, Forbes та інші).

За можливості, для отримання об'єктивної інформації про фінансовий стан та управлінські процеси контрагента, доцільно провести незалежний аудит діяльності компанії. Аудит можна замовити у міжнародних аудиторських компаній, які мають досвід роботи у відповідній країні, наприклад: Deloitte, PricewaterhouseCoopers (PwC), Ernst & Young (EY), KPMG та інші міжнародні аудиторські компанії.

Не менш важливим показником надійності контрагента ніж фінансовий стан є його репутація, оцінити яку можна за допомогою відгуків клієнтів та партнерів, інформації в ЗМІ, аналізу судових справ та претензій, пов'язаних з компанією.

Тут корисними для вас будуть публічні ресурси та ЗМІ, рейтинги та ренкінги, відгуки клієнтів та партнерів, юридичні та судові реєстри, платформи для перевірки на санкції (міжнародні санкційні списки ООН, ЄС або OFAC (Office of Foreign Assets Control).

Тож, перевірка закордонного контрагента є багатоступеневим процесом, який включає збір та аналіз різноманітної інформації. Виконання всіх зазначених кроків дозволить мінімізувати ризики та забезпечити успішну співпрацю на міжнародному рівні.

Важливо пам'ятати, що кожен великий шлях завжди розпочинається з маленьких кроків, то ж раджу робити їх у правильному напрямку заздалегідь попіклувавшись про їх безпечність.

Монітор дані про власну компанію з новою LIGA360. Дивись на досьє компанії очима партнерів, конкурентів та перевіряючих органів. Аналізуй згадки в медіа, інтернет-ЗМІ, соціальних мережах, участь в судових справах. Дізнайся більше переваг, замовивши персональну презентацію. 

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему