Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як декларувати криптовалюту

Останнім часом криптовалюта набула великої популярності та стала невід'ємним атрибутом сучасної фінансової реальності.  

Та перш ніж почати аналізувати питання декларування, на мою думку, необхідно відповісти на питання: «Що таке Криптовалюта?». 

На просторах інтернету можна зустріти визначення, що Криптовалюта (від англ. Cryptocurrency) - різновид цифрової валюти, емісія та облік якої виконується децентралізованою платіжною системою повністю в автоматичному режимі (без можливості внутрішнього або зовнішнього адміністрування, зокрема і державними органами).  

В свою чергу, криптовалюта належить до віртуальних активів - цифровому вираженні вартості, якими можна торгувати у цифровому форматі або передавати і яке може використовуватися для платіжних або інвестиційних цілей. 

Простими словами, криптовалюту можна охарактеризувати як віртуальні гроші у формі токенів, що створені та обліковуються у розподіленому реєстрі. 

Також варто зазначити, що із набуттям популярності криптовалюти набуло актуальності питання декларування даного активу. 

Оскільки криптовалюта це нематеріальний актив, то у декларації її слід відображати у розділі 10 «Нематеріальні активи». 

Також при заповнені декларації необхідно вказати наступні дані: 

1. Назва криптоваоюти Це може бути Bitcoin, Ripple (XRP), TRON (TRX), Binance Сoin (BNB) тощо або Stablecoin (USDT, USDC…). 

2. у полі «Кількість» зазначається відповідне числове значення, що відповідає кількості наявних монет криптовалюти, так званих токенів (tokens) або коїнів (coins).

3. Коли відбулася остання транзакція з криптовалютою. Якщо певний вид криптовалюти ви отримали внаслідок кількох трансакцій у різні дати, то в полі «Дата набуття» необхідно зазначити дату останньої трансакції щодо купівлі відповідного активу. 

4. Вартість криптовалютизазначається виключно у гривні. Якщо ви придбали криптовалюту за різні види валют (гривні, долари, євро тощо), то визначення вартості криптовалюти здійснюється в перерахунку на гривні за офіційним курсом НБУ. 

5. Повна інформація про особу, яка є власником об‘єкта декларування. 

Також в декларації необхідно вказувати ідентифікатора віртуального активу. Сюди входить публічна адреса криптовалюти, а також відкритий ключ, яких може бути декілька. 

Водночас  вважаю за необхідне приділити увагу наслідкам не декларування криптовалюти. 

В Україні ухиляння від декларування криптовалюти карається законом.  

У разі виявлення Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) незадекларованих криптоактивів та доведенням в судовому порядку такого порушення, дії можуть бути кваліфіковані за ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (умисне внесення до декларації завідомо недостовірних відомостей).  

Водночас, відповідно до ч. 4 ст. 172-6 КУпАП подання завідомо недостовірних відомостей у декларації тягне за собою накладення штрафу від 1000 до 2500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нова LIGA360 змінює підходи в роботі з інформацією. Відтепер всі джерела даних в єдиному комплексному продукті: законодавство, судові рішення, аналітика, реєстри, санкційні списки та медіа. Замов індивідуальну презентацію прямо зараз. 

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему