Про те, як вийти в нуль, переважно говорять на стадії започаткування бізнесу. Утім з огляду на стрімкість нинішніх часів розрахунки фінансових показників на кшталт точки беззбитковості можуть знадобитися і бувалим бізнес-гравцям. Тож пропонуємо пригадати основи визначення параметрів беззбиткового рівня діяльності суб'єкта господарювання.
В узагальненому вигляді показник беззбитковості можна визначити як точку, у якій бізнес має нульове значення прибутку. Тобто всіх доходів вистачає рівно на покриття всіх витрат.
За нормальних умов до цієї пори витрати превалюють над надходженнями, а після починає вже з'являтися прибуток.
Традиційно у фінансовому середовищі цей показник називають "точка беззбитковості".
Проте можна зустріти й інші синонімічні визначення показника:
поріг рентабельності;
точка нульового прибутку/збитку;
BEP (абревіатура від англ. визначення Break-Even Point) та ін.
Проте за своєю суттю йдеться про той самий показник для опису ситуації, за якої підприємство вже не має збитків, але ще не має і прибутків, тобто фінрезультату від реалізації після покриття змінних витрат у точності вистачає на покриття постійних витрат, і прибуток дорівнює нулю.
У матеріалі від Анни Степанової, founder Stream Content Agency ви дізнаєтеся формулу розрахунку точки беззбитковості та обчислите поріг рентабельності для умовного проєкту.
Розблокуйте доступ до повної аналітики в LIGA360. Отримуйте експертні поради, корисні тематичні матеріали, покрокові схеми та чек-листи для ефективного прийняття рішень. Як працювати з аналітикою в LIGA360 дивіться у відеоінструкції
Замов LIGA360 для своєї компанії на умовах Special program. Завжди май відповіді з “гарячих” питань для бізнесу та ухвалюй інформовані рішення: зміни воєнного стану, кадрові й податкові питання, судова практика, правова картина дня та новини твоєї галузі. Гарантуй найкращу ціну саме зараз.