Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ринок землі відкриють для юридичних осіб

29 серпня 2019, 17:00
3926
15
Реклама

28 серпня у БЦ "ЛІГА" відбувся брифінг на тему «Ринок землі», після якого в.о. міністра аграрної політики Ольга Трофімцева надала ексклюзивне інтерв'ю для порталу ЛІГА:ЗАКОН Бізнес.

Ольга розказала про готовність України до відкриття ринку землі, плани підтримки фермерів та основні положення законопроекту, яким буде регулюватись ринок землі.

Як ви вважаєте, чи готова Україна до запуску ринку землі?

Загалом ми готові на 99%. Звісно, є декілька технічних моментів, але при бажанні за півроку-рік ми встигнемо це зробити.

Ми не вважаємо, що з відкриттям земельного ринку всі власники паїв побіжуть їх продавати. Коли ринок землі відкриється для вільного продажу - по великому рахунку нічого не відбудеться, оскільки зараз існує дуже багато договорів оренди землі, а як ви знаєте, такі договори укладаються на строк від 7 до 49 років. Проте українці вже давно готові до запуску ринку. Ми знаємо, що фермери вже акумулюють ресурси, щоб потім купити землю.

Окрім цього, ринок землі забезпечить нам від 700 мільйонів до 1,5 мільярда доларів надходжень у бюджет кожен рік і як мінімум 1,5% до ВВП - це, повторюю, як мінімум, у «скромному» варіанті. Ми не просто готові до ринку - нам він необхідний.

Які основні положення будуть міститись у законопроекті?

Поки що не можна назвати всіх положень. Але я точно скажу, що робоча група розробляє законопроект на базі урядового, вже є декілька основних аспектів, які будуть запроваджені у проекті:

Землю можуть купувати не тільки фізичні особи, а й українські юридичні особи. Щодо іноземців - питання для мене поки що дискусійне, але я вважаю, що їм треба дозволити купувати землю.

Дуже важливий фактор - формування ціни. Законопроектом передбачено, що перших 2 роки ціна на землю має бути не вища, ніж її нормативно-правова грошова оцінка. По регіонах ця цифра буде різнитися.

Зафіксовано антиспекулятивні міри: земля сільськогосподарського призначення може бути придбана тільки для ведення на ній сільськогосподарського бізнесу; також ми хочемо визначити строк, протягом якого землю не можна буде відчужувати після її купівлі. Власники будуть зобов'язані зберігати якість ґрунтів та вживати заходи для їх збереження.

Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Які програми для фермерів заплановані на наступний рік?

В нас є не тільки заплановані програми, а й ті, що ми вже почали. Наприклад, виділено фермерський мільярд. Я сподіваюсь, що в межах бюджету 2020 року ця цифра буде не меншою. Окремий вид підтримки - субсидія на 1 гектар землі, яка видається новоствореним фермерським господарствам. Наші фермери дуже активно користуються цими програмами.

Ми передбачаємо, що найпопулярнішими програмами у наступному році будуть фермерські кредити, які надаються Українським Державним Фондом Підтримки Фермерських Господарств, який видає до 50 тисяч гривень. Другий момент - компенсація єдиного соціального внеску, яка буде надаватись сімейним фермам і новоствореним фермерським господарствам.

Ще один аспект - кредитування банками. Іноземці можуть взяти кредит під дуже низькі проценти, а в Україні зовсім інша реальність. Тож потрібно створити рівні умови, і для цього ми співпрацюємо зі Світовим банком та українськими банками. Ми будемо надавати кредитування і залучати гроші під низькі відсотки на довгий час.

Зверніть увагу, що уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк та SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача).

Який досвід потрібно перейняти у Європи у розвитку агробізнесу, щоб випередити їхні агротехнології?

Абсолютно переконана, що головне - це високотехнологічність агропромислового комплексу. Зараз всі говорять про державу у смартфоні, а нам потрібно створити «Агро у смартфоні». Найбільш провідні агровиробники на сьогоднішній день працюють вже з цими онлайн-технологіями.

Щодо до того, чи випереджуємо ми Європу однозначно сказати не можу. Я не люблю узагальнювати. Але я точно знаю, що якщо ми не будемо розвивати наші технології, ми потрапимо в самий кінець.

Інтерв'ю Ольга Трофімцева завершила цитатою Льюїса Керрола: «Зараз навіть для того, щоб залишатись на місці, потрібно дуже-дуже швидко бігти».

Читайте також:

Яким буде ринок землі в Україні

Рейдери використовують нові схеми захоплення майна

Власники нерухомості повинні заплатити податок до 1 вересня

Якщо ви вирішили відкрити власну компанію в Україні, ви можете зареєструвати ТМ за допомогою PatentBot - інноваційного партнерського сервісу ЛІГА:ЗАКОН. Сервіс доступний цілодобово. Ознайомитися з сервісом можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини