Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Скільки компаній юридичного ринку використовують системи для автоматизації своєї роботи?

11 грудня 2019, 09:30
1808
0
Реклама

Голосування за номінантів Рейтингу юридичного ринку LIGA ZAKON AWARDS добігло кінця. Зараз Оргкомітет обробляє голоси журі та онлайн-голосування. А поки у нас є час поспілкуватися с деякими номінантами Рейтингу.

Ми запитали номінанта категорії «Краща CRM система для роботи з клієнтами для юридичної фірми» компанію Бітрікс24 як працює ринок LegalTech в Україні.

Про те, скільки саме юридичних компаній використовують CRM, ми говорити не можемо. Бо, по-перше, ми не галузевий продукт і працюємо не тільки на юридичному ринку, а по-друге, напряму зазвичай із клієнтами не взаємодіємо. Проте точно знаємо, що CRM-системи обирає дуже багато представників бізнесу - за гнучкість і можливість підлаштуватися під будь-які процеси. І серед них точно є юридичні компанії.

Наскільки конкурентний ринок CRM-розробників в Україні?

В Україні є різні CRM-системи, але найголовніший конкурент для них усіх - це таблиці Excel та блокноти. За даними дослідження компанії GfK Україна, у 2017 році лише 6% українських підприємств активно використовували CRM, і, як показує практика, станом на зараз суттєво більше їх не стало. Чому так? Дехто боїться кардинальних змін у неефективних, проте таких звичних процесах, дехто - навіть не готовий розібратися у бізнес-процесах своєї компанії, аби перенести їх у систему. Причин чимало, а результат один - невисокий відсоток використання бізнесом найефективнішого інструменту для роботи з клієнтами. У Європі ж конкуренція серед розробників CRM-системи куди вища, бо на їхньому ринку працює чимало міжнародних гравців.

Номінація у Рейтингу юридичного ринку для вас означає..?

Наша мета - зробити так, аби бізнес в Україні повірив у ефективність технологій і почав використовувати їх для всіх процесів, які можна спростити й автоматизувати. Ми робимо універсальний продукт, але у компаній із різних галузей, звісно ж, є свої особливі вимоги до тих же CRM-систем. Номінація у Рейтингу юридичного ринку - це визнання цінності нашого продукту для значущої й доволі вимогливої галузі.

Які особливі запити мають юристи порівняно з іншими бізнесами?

На відміну від більшості бізнесів, зосереджених на прямих продажах, найпотрібніші для юристів можливості - це ведення бази клієнтів, робота з документами та проектна діяльність. Для компаній цієї галузі надзвичайно важлива історія відносин з клієнтами. І найкраще вона зберігається і відстежується саме за допомогою CRM. А якщо системи ще й синхронізуються з інструментами для внутрішньої роботи компанії, це взагалі допомагає забезпечити максимально комфортну взаємодію клієнта з бізнесом та суттєво оптимізувати роботу команди одночасно.

Як ви оцінюєте синергію ІТ та юриспруденції?

У сучасному світі, здається, немає такої галузі чи напряму діяльності, які б не були пов'язані з ІТ. Причина проста - технології спрощують життя і роботу, забирають на себе рутинні процеси і вивільняють більше часу для творчих завдань. Клієнти в CRM, електронні документи, системи аналізу судових рішень чи моніторингу конкурентів, боти, які подають звітність, - усе це зараз можна робити за допомогою цифрових інструментів із мінімальним втручанням людини. Діджитал-технологій для юридичної галузі більш ніж достатньо. Головне - їх використовувати, і ті компанії, які першими перелаштують свої процеси, будуть на сходинку вище за своїх конкурентів.

До речі, дуже важливо, що у Рейтингу юридичного ринку LIGA ZAKON AWARDS з'явилася номінація LEGAL INFRASTRUCTURE. Це шанс відзначити проекти, які вже довели свою ефективність для юристів, а також показати всьому юридичному ринку України, які інструменти можна використовувати у щоденній роботі, аби вона була більш організованою.

Ваш прогноз на розвиток LegalTech в Україні?

Цей прогноз буде очевидним - LegalTech розвиватиметься стрімко. Інструменти поєднуватимуться у зручні набори, що дадуть змогу юристам працювати в одному цифровому просторі, з'являтимуться стартапи, які конкуруватимуть з більшими гравцями та стимулюватимуть їх розвиватися. За кілька років усі типові процеси в юридичних компаніях, які можна виконувати за допомогою діджитал-інструментів, майже не потребуватимуть втручання людини. Фахівцям залишиться найцікавіша та найскладніша робота.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини