Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як бізнес працює з інформацією в умовах кризи

Реклама

Причиною кризи стають об'єктивні обставини, проте часто вони поглиблюються через пов'язаний з ними інформаційний шум. Неперевірені новини та інформаційні вкиди, що миттєво набувають розголосу у соцмережах, посилюють загальну невизначеність та паніку. Які правила роботи з інформацією та реакції на нові виклики визначили для себе представники успішного українського бізнесу? Як їм вдається зберігати спокій, відсіювати зайве та фокусуватись на головному?

Компанія ЛІГА:ЗАКОН ініціює діалог з бізнесом з тим, щоб визначити загальні больові точки та визначити правила, що працюють в цих умовах.

Чому ми?

ЛІГА:ЗАКОН - продуктова ІТ-компанія, яка пережила кілька криз та продовжує працювати з великими та середнім бізнесом, щодня надаючи онлайн-доступ до інформаційно-аналітичних продуктів юристам, фінансистам, маркетологам та власникам бізнесу. Тісно працюючи з бізнесом ми усвідомлюємо, що чіткі правила роботи з інформацією в умовах кризи є необхідною складовою для прийняття ефективних управлінських рішень.

Що для вас інфоспам?

Олександр Смірнов, креативний директор та партнер Tabasco, президент Клубу арт-директорів України:

Будь-яка істерія, що роздувається ЗМІ і політиками. Відповідальність, особиста і інституціональна в тому, що ти несеш людям: суху правду або її інтерпретацію. Є факт, а є пост-правда. Кількість хворих і жертв від коронавірусу - це факт, але від нас залежить, як цей факт буде піднесений. Поки виграє клікбейт та істерія. Я не за те, щоб прикрашати, але я проти того, щоб поширювати неперевірену чорнуху, а вже тим більше, не володіючи інформацією в повному обсязі, кричати "вовки-вовки" і бігти за гречкою і туалетним папером.

Інфоспам геть випалює продуктивність і дохід компанії. Щасливі ті, хто може ігнорувати і не піддаватися істерії.

Ольга Шурупова, директор сервісу корпоративних подарунків PrimeBrand

Інфоспам - це багаторазове перекручування офіційної інформації, жовта преса, настирлива реклама. Головний інфоспам сьогодні - це соціальні мережі. Тому сьогодні як ніколи треба розвивати критичне мислення і дозувати інформацію.

Світлана Співакова - майстер-франчайзі мережі фітнес-клубів для жінок FitCurves

Інфоспам - це нецільова, некорисна, невірогідна інформація у величезній кількості. Мета якої - нав'язати точку зору, оглушити кількістю, без надання вибору або простору для роздумів. Інфоспам досить таки руйнівна річ, тому що викликає у людей сильні емоції страху, паніки та інформаційну перевантаженість. Інфоспам діє за принципом агресивного монологу, тоді як в здоровій комунікації, що проводиться бізнесом, завжди є місце для діалогу з клієнтом і іншими гравцями ринку. Під час криз люди бояться купувати чи подовжувати абонементи, хоча здоров'я - це перше про що необхідно потурбуватися, щоб вийти зі стану стресу і мати сили справлятися з труднощами.

Олена Борисова, співвласниця і СЕО сім'ї ресторанів Діми Борисова

Негативний інформаційний фон впливає на очікування та поведінку наших гостей. Коли в інформаційному просторі сіється паніка, люди відкладають похід в ресторан чи якісь інші речі, що пов'язані з розвагами. Це стає для них другорядним.

В той же час, за 10 років існування компанії, яка включає майже півсотні закладів, ми жодного разу не стикалися з суттєвим зменшенням очікуваних доходів конкретно через інфоспам.

Яким чином компанія шукає потрібну для свого бізнесу інформацію, яким ресурсам довіряє?

Світлана Співакова - майстер-франчайзі мережі фітнес-клубів для жінок FitCurves

Ми отримуємо інформацію з багатьох джерел: ЗМІ, державні структури, наші партнери-експерти з різних галузей, міжнародні джерела. Завдяки погляду на ситуацію з абсолютно різних сторін, нам вдається приймати найбільш правильні рішення. Як міжнародна компанія, ми регулярно отримуємо інформацію та результати науково-дослідних програм з головних офісів в Каліфорнії й Токіо.

Ольга Шурупова, директор сервісу корпоративних подарунків PrimeBrand

Звісно в ситуації, яка склалася зараз, логічно довіряти тільки офіційним заявам і офіційним джерелам. А в буденні, не кризові часи, коли знаходжу час, читаю топові медіа. Але всі вже давно звикли дізнаватись головні новини з Фейсбуку.

Олена Борисова, співвласниця і СЕО сім'ї ресторанів Діми Борисова

Тут треба розмежувати. Якщо мова йде про новітні підходи до керування бізнесом, то такі знання ми отримуємо під час профільного навчання і спілкування з колегами по всьому світу, на тематичних конференціях та під час подорожей. А якщо говорити про маркетингові рішення, то головним джерелом інформації є відомості про поведінку та вподобання наших гостей, а це щонайменше 15 000 людей щоденно. Аналіз того, як і що вони споживають, дозволяє створювати досить чіткі портрети гостей і пропонувати їм те, що для них дійсно цікаво. У разі виходу на ринок нової концепції або відкриття ресторану в новому місці/країні, ми проводимо польові дослідження, опитування, готуємо аналіз ринку.

Як ви фільтруєте інформацію?

Олександр Смірнов, креативний директор та партнер Tabasco, президент Клубу арт-директорів України:

Ми робимо фактчекінг, вивчаємо інформацію від міжнародних джерел - Forbes, McKinsey, Business Insider. Там, де кричать, правду шукати не варто.

Петро Ковтун, генеральний директор служби таксі OPTI (579)

Фільтрація інформації у нас проходить легко - довіряємо тільки офіційним заявам парламентарів, міністерств та Президенту.

Особисто я не люблю коли ЗМІ маніпулюють, одразу перевіряю за допомогою пошукових систем, моніторю та відсіюю непотрібний інфо-хлам.

Олена Борисова, співвласниця і СЕО сім'ї ресторанів Діми Борисова

Я дуже серйозно ставлюся до власної інформаційної гігієни. По-перше, є певне коло перевірених джерел, зокрема, медіа, з яких я отримую інформацію. Я слідкую за налаштуванням приватності в соціальних мережах, блокую джерела, які транслюють неперевірену та нерелевантну для мене інформацію. Критичне мислення та факт-чекінг - це те, що дозволяє отримувати більш-менш адекватне уявлення про світ на події навколо. Крім того, я обмежую час, який я проводжу «у смартфоні». Телефон - це робочий інструмент, а не можливість погортати стрічку від нудьги. Мені не потрібен діджитал-детокс, тому що з самого початку, і в реальному, і в цифровому світі, я уникаю токсичного спілкування і неякісного, неперевіреного контенту.

Які негативні наслідки має неперевірена інформація для бізнесу?

Ольга Шурупова, директор сервісу корпоративних подарунків PrimeBrand

Як кажуть, думай довго - вирішуй швидко! Тому, якщо неперевірена інформація негативно впливає на бізнес, значить це поганий бізнес.

Світлана Співакова - майстер-франчайзі мережі фітнес-клубів для жінок FitCurves

Не так страшні реальні кризи, як масовий страх і хаос в думках, що призводить до хибних рішень.

Олександр Смірнов, креативний директор та партнер Tabasco, президент Клубу арт-директорів України

Істерія, паніка, хаос.

Які є шляхи вирішення проблеми інфоспаму у бізнесі?

Олександр Смірнов, креативний директор та партнер Tabasco, президент Клубу арт-директорів України

Це особисте питання кожного, закликати до здорового глузду марно. Візьмуть себе в руки лише люди, які здатні на це. Інших очікує прання репутації та бізнес-планів.

Ольга Шурупова, директор сервісу корпоративних подарунків PrimeBrand

Сам бізнес не повинен генерувати інфоспам.

Зараз кожен бізнес, кожен бренд, вважає за потрібне висловити свою точку зору з будь-якого приводу. Умовно, якщо мережа закладів швидкого харчування коментує ситуацію з пандемією, то це може бути не зовсім кваліфікована інформація. Мало того, що це забруднює інфополе, але ще й іноді, цей інформаційний “зіпсований телефон” грає з суспільством в злий жарт.

Олена Борисова, співвласниця і СЕО сім'ї ресторанів Діми Борисова

Все досить просто. По-перше, не споживайте відверто неякісний контент. По-друге, не створюйте і не розповсюджуйте інформацію, яку самі не вважаєте корисною. Чесно працюйте та пропонуйте ринку крутий продукт. Якщо раптом ви стали жертвою недобросовісною конкуренції, інформаційних атак та маніпуляцій, то відкрито озвучте власну позицію, спираючись на об'єктивні факти і поради юристів. І головне - продовжуйте працювати, слідуючи власним цінностям та цілям

Світлана Співакова - майстер-франчайзі мережі фітнес-клубів для жінок FitCurves

Під час кризи потрібні перевірені факти та реальні цифри, тому необхідно, щоб якомога більш експертів і аналітиків озвучувало свої точки зору в публічному просторі.

Інформаційний шум заважає тримати у фокусі важливі речі і розсіює увагу. Якщо раніше можливість отримати ті чи інші відомості вважалася головним завданням, то тепер ситуація змінилася: інформація стала доступною і відбувається щоденне перенасичення нею. Цінним стає вміння фільтрувати, впорядковувати та використовувати головне.

Власники та СЕО українського бізнесу зараз особливо прагнуть прогнозованості та регуляторної стабільності. Як наслідок - вони хочуть і готові ще активніше працювати в умовах достовірного та актуального інформаційного поля.

Розрізняйте фейкові новини та відслідковуйте інформацію з надійних джерел у системі Semantrum. Система моніторить понад 20 телеканалів, 1 800 інтернет та друкованих ЗМІ, 15 радіостанцій у реальному часі. Замовте тестовий доступ до системи Semantrum на 14 днів та забезпечте себе достовірною інформацією.

Приймайте актуальні та зважені рішення у період кризи на базі виключно актуальної та достовірної інформації з ІТ-продуктами ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся АНТИКРИЗОВИМ пакетом та працюйте командою в єдиному інформаційно-правовому полі. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини