Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Від інформації – до автоматизації. Як ми прийшли до управління ризиками: кейс LIGA ZAKON

10 грудня 2021, 11:42
494
0
Реклама

Як і у всіх топ-менеджерів, мій ранок починається зі складання планів, синхронізації зі співробітниками, перегляду новин ринку. Все це займає більшу частину часу керівника, особливо в частині аналізу інформаційного середовища в якому живе бізнес.

Українське інфополе на сьогодні складається з 20 тис. медіа, 400 реєстрів для перевірки фізосіб та компаній, 2 млн законодавчих актів та 100 млн судових рішень. Це той обсяг даних, за яким слід стежити, щоб бізнес існував у легальному ключі. І з кожним роком кількість такої інформації зростає.

Якщо керівник випадає з "потоку", бізнес неминуче стикається з ризиками:

  • Втратити конкурентну перевагу, тому що менеджмент не стежив за діяльністю інших компаній та новинами ринку;

  • Втратити репутацію, адже ніхто не стежив за публікаціями у соцмережах;

  • Постати перед юридичними труднощами через зміни законодавства чи слабку позицію в суді.

У поточних бізнес-умовах та наслідках карантину компанії не можуть дозволити собі проігнорувати ризики, але й "зайвих рук" для відстеження інформації у них немає. Тому ми в LIGA ZAKON обрали шлях автоматизації та цифрових рішень.

Серед іншого, цей підхід прибирає людський фактор у представленні даних, коли співробітники подають новини для топ-менеджменту у вигідному ключі. Автоматичні системи не дають можливості для різночитань інформації, керівники однаково бачать зміни, завжди мають під рукою актуальну базу для прийняття рішень та можуть оперативно реагувати на коливання ринку.

Для вирішення власних завдань, ми в LIGA ZAKON використовували свій же продукт - IT-рішення LIGA360. Упевнена, що наш досвід у роботі з бізнес-ризиками та величезним потоком даних можна використовувати для компаній будь-яких розмірів.

Чому у нас вийшло

Наш підхід в управлінні ризиками та бізнесом - це “smart decision making”. Завдяки цифровим інструментам LIGA360, ми збираємо та аналізуємо дані в режимі реального часу, першими дізнаємося про зміни та маємо відпрацьовану схему реагування. Також ми розуміємо, що культура управління ризиками має пронизувати всю компанію, від керівництва до кожного працівника. Щоб побудувати систему ризик-менеджменту в LIGA ZAKON, ми виконали три завдання.

1. Дали топ-менеджерам "рафіновану" інформацію

Чому б не полишити контроль змін на співробітників? Законодавство, судова практика, перевірка контрагентів - хіба це не у відомстві юридичного департаменту, служби комплаєнсу тощо?

Безумовно, керівники не можуть дозволити витрачати час на несуттєві деталі, але й ігнорувати процеси в компанії - теж не найкращий варіант. Топ-менеджменту важливо отримувати відфільтровану та перевірену інформацію, щоб давати її у відпрацювання департаментам. В LIGA360 ми отримуємо всю цю інформацію на дашборді топ-менеджера. Це ваша “шпаргалка” для управління бізнесом, де ви бачите новини ринку, згадки у ЗМІ, дізнаєтеся про діяльність партнерів та конкурентів, судові рішення та зміни у правовому полі.

Кожен розділ має гнучкі налаштування. Наприклад, для новин ви можете визначити власні теги, тональність, або за вас це автоматично зробить агрегатор.

Коли у всіх керівників напрямків є під рукою оперативні дані, бізнес знає, де активніше потрібно діяти та утримує свою конкурентну перевагу.

2. Дали співробітникам максимальний обсяг інформації та інструменти роботи з ними

На рівні відділів та департаментів LIGA ZAKON робота з документами відбувається по-іншому. Кожен фахівець може переглянути інформацію за своїм напрямом, заглибитися у певну тему - проаналізувати та зробити висновки для керівника.

Наприклад, для юристів LIGA360 надає 2 млн нормативних підзаконних актів, роз'яснень та аналітики. Весь цей масив оброблений і пов'язаний між собою, що робить LIGA360 найзручнішим інструментом для legal research. Важливо, що співробітники звільняються від рутинних завдань і мають більше часу на вироблення рішень. Від співробітників інформація надходить на рівень відділу та департаменту, а далі - до керівників.

3. Автоматизували процеси та побудували систему реагування на ринкові ситуації

Як приклад наведу договірну роботу LIGA ZAKON, яку ми автоматизували з інструментом СONTRACTUM в LIGA360.

Тепер укладаючи договір, ми в пару кліків бачимо інформацію про партнера, аналізуємо помилки та слабкі сторони документа, бачимо нормативну базу. У нас немає довгого процесу узгодження, адже всі співробітники працюють в одній версії документа і можуть дивитися історію правок. Також стейкхолдерам не потрібно пам'ятати дати оплати або продовження договору, адже всі ці терміни вказані на платформі. СONTRACTUM унікальний ще тим, що це єдина система у світі, яка може працювати та аналізувати українські тексти договорів.

І це лише один із напрямків роботи, де автоматизація допомагає нам уникнути ризиків, не витрачаючи людський ресурс.

Результати

Впроваджуючи LIGA360 у LIGA ZAKON, ми не просто автоматизували частину процесів - ми змінили культуру роботи з інформацією.

Коли під рукою є оперативні дані, будь-який ризик перетворюється на можливість. Зміни законодавства, діяльності конкурентів та партнерів, галузі - всі ті аспекти, про які переживають керівники - їх можна контролювати та діяти на випередження.

Підбиваючи підсумки:

  • Налаштували інформаційні потоки "під себе", сегмент ринку та цілі розвитку

  • Дізнаємося про зміни автоматично. Моніторимо 20 тисяч медіаджерел, зміни контрагентів, законодавства та судових рішень

  • Працюємо в одному інформаційному середовищі, де всі ролі однаково бачать та споживають інформацію

  • Оперативно ділимося новинами, обговорюємо рішення

  • Систематизували на платформі всі важливі документи та договори

  • Створили дашборд топ-менеджера для швидкого ознайомлення

Бажаєте дізнатися, як LIGA360 допоможе керувати ризиками вашої компанії? Замовте індивідуальну презентацію корпоративного рішення та отримуйте у якості бонуса персонально налаштований дашборд топ-менеджера для кожного керівника у вашій команді після придбання.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини