Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

"Ми завжди докладали максимум зусиль, щоб ІТ-платформа LIGA360 була на рівні зі світовими аналогами", — Дмитро Глазунов, Product Manager LIGA ZAKON

29 квітня 2022, 11:07
545
0
Реклама

Уже минуло понад два місяці, відколи росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Тоді для кожного українця вмить змінилося все. Утім за понад 60 днів ми навчилися жити інакше. Нові реалії змусили нас бути оперативними, діяти швидко та водночас зважено, а головне - не стояти на місці.

Працювати задля того, щоб бізнес мав змогу функціонувати, - завдання, яке ставить перед собою компанія LIGA ZAKON. Адже саме бізнес відбудовуватиме нашу країну після перемоги.

Саме завдяки прагненню працювати та розвивати те, із чим маєш справу, наша IT-платформа LIGA360 може не лише в режимі 24/7 підтримувати функціонування всіх своїх продуктів, а й розвиватися, до того ж на рівні світових тенденцій.

Глазунов Дмитро - Product Manager у LIGA ZAKON. Саме, зокрема, завдяки йому наші клієнти днями отримали доступ до такого функціонала, як "Графічні зв'язки". Це новий спосіб аналізу та пошуку інформації, що є унікальною розробкою для України.

У нашій рубриці "Експерти на передовій", де фахівці компанії діляться своєю експертною думкою в бліцінтерв'ю, Дмитро Глазунов розповість про роботу з правовою інформацією, Legal research-інструменти та новий функціонал "Графічні зв'язки".

Що змінилось у Вашій роботі із запровадженням воєнного стану?

Наразі, я один у чужому місті, не у своїй квартирі, у розриві із сім'єю, але в рідній країні, у країні, де йде війна… Мій теперішній стан зрозумілий дуже багатьом. Але водночас моя компанія працює, і, головне, я можу працювати й займатися улюбленою справою!

Нашим завданням сьогодні є збереження бізнесу та підтримка економіки країни. Ці темні часи нашої історії минуть і завершаться перемогою України, але далі ми муситимемо відбудовувати країну - для цього потрібно підготувати фундамент з економіки, яка тримається нині на роботі бізнесу.

Чи змінилися пріоритети в роботі під час війни, якщо порівнювати з довоєнним часом?

Ні, не змінилися. У довоєнний час ми докладали максимум зусиль, щоб ІТ-платформа LIGA360 була на рівні зі світовими аналогами.

Близько 90 % наших клієнтів від довоєнної кількості продовжують використовувати наші продукти, а ми, як і раніше, забезпечуємо повноту, достовірність та оперативність постачання правової інформації. Це наш наріжний камінь і ключова цінність.

Навіть вимушена міграція співробітників усередині країни та за її межі, розриви в комунікаціях, перенесення обладнання, недоступність реєстрів, робота без вихідних та інше не дозволило нам не те що зупинитися - ми навіть на паузу не поставили виконання завдань. Це все реальності воєнного часу, і тут ми не особливі. Проте ми - українці, і ми робимо все неможливе.

Ваш коронний вираз «Інформаційно-правовий функціонал у LIGA360 - це про повноту та системність» - це фраза, якою Ви характеризуєте роботу з правовою інформацією. Про що вона?

Саме право й законодавство намагається охопити та регламентувати всі життєві сфери й суспільні відносини. І ця регламентація так влаштована, що правові норми з однієї теми живуть у багатьох нормативних актах різних рівнів законодавчої ієрархії.

А ще є роз'яснення цих норм від компетентних органів, судова практика, думки експертів.

Плюс до цього є дія правових норм у часі, і треба розуміти, як було врегульовано те чи те питання рік або два тому, а іноді десять і більше років.

І тільки маючи документи з усіх рівнів законодавчої ієрархії в їхньому стані на будь-яку дату, аналітику до них і практику їх застосування, можна говорити про повноту даних для вироблення й ухвалення рішень.

Системність - це вже властивість організації цієї інформації, способів її пошуку й аналізу, що дає змогу підійти до проблеми з будь-якого боку й отримати відповіді. З боку нормативного документа, судового рішення чи аналітичної статті потягнути, як за ниточку, і розплутати клубок пов'язаних між собою даних. У Legal research-напрямі в LIGA360 для цього безліч сервісів та інструментів: довідкові й аналітичні модулі, прямі та зворотні зв'язки на рівні окремих норм, порівняння редакцій і багато іншого. Одне без іншого не зробить гарного продукту, лише разом.

Чим наші продукти в LIGA360 кращі за інші? У чому їх особливість?

Як я вже казав, це - повнота, достовірність, оперативність. Інформаційно-правовий функціонал в LIGA360 - це найповніша система на українському ринку починаючи з 1991 року.

Чому це так? Тому що ми дослухаємося до наших клієнтів. Коли ми отримуємо зворотний зв'язок, то працюємо із цим, намагаючись задовольнити запит повністю та вдосконалити систему для зручності користування нею. У разі виникнення сумніву у наших користувачів, ми можемо підтвердити навіть достовірність кожної коми в тексті. Ми готуємо власну аналітику, а дані оновлюються кілька разів на день.

"Графічні зв'язки" - це інноваційний спосіб аналізу та пошуку інформації. А чому цей інструмент такий потрібний?

Так, "Графічні зв'язки" - це сучасний метод систематизації інформації.

Ми трансформуємо плоскі списки результатів пошуку у візуальне інтуїтивно зрозуміле зображення. Це дає змогу визначати більш важливі документи, аналізувати їх зв'язки з іншими, швидко фільтрувати результат і перебудовувати діаграму за багатьма критеріями (типами, видавцями, статусами, категоріями та ін.).

Сервіс "Графічні зв'язки" - це інноваційний помічник, який прискорює та полегшує сприйняття даних, і, я впевнений, буде корисний не лише "візуалам".

Розкажіть про світовий досвід цього інструменту? Де та як давно його почали використовувати? Чи є аналоги в Україні?

Є світові аналоги, а в Україні немає. Великі системи, як-от Lexis+, WestLaw, Fastcase, розвивають свої графічні сервіси зображення даних. І якщо візуалізацію контенту давно використовують, то для Legal research-напряму це відносно новий тренд останніх 2-3 років.

Ми існуємо в умовах дуже жорсткого обмеження: за спрощенням подання важливо не випустити головне та не позбавити користувача можливості його знайти. Тому це не просто картинка, це - інтерактивна карта з безліччю фільтрів та інструментів аналізу.

Чи впроваджуватимете "Графічні зв'язки" далі в систему? Чи є для цього можливості? Якщо так, то де саме чекати на них і коли?

Звісно, ми лише розпочали - це тільки перший реліз. Коли наші клієнти почнуть більше користуватися "Графічними зв'язками", у них з'являться робочі сценарії та потреби, що виходять за межі першої версії. І я дуже на це сподіваюсь! Тоді, коли ми будемо бачити потреби, то знатимемо, як їх задовольнити.

Сьогодні вже є блок завдань на доопрацювання "Графічних зв'язків", і я розумію, де потрібно "шліфувати".

Рік у рік кількість даних в ІТ-платформі LIGA360 лише зростає, повнота зобов'язує. І впоратись із цим обсягом допомагатимуть пошук і нові інструменти аналізу великих масивів даних, як-от "Графічні зв'язки".

Миттєво аналізуй нововведення законодавства, що впливають на бізнес. LIGA360:Керівник містить важливі законопроєкти й роз?яснення щодо очікуваних змін. Результати пошуку представлені у візуальній формі, щоб швидко отримати найважливіші документи та переглянути їх зв'язки. Замовте рішення LIGA360:Керівник прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини