Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Для використання зображень з інтернету необхідно отримати дозвіл автора

1 серпня 2018, 11:02
301
0
Реклама

ВС зобов'язав продавця і постачальника товару сплатити компенсацію за використання авторського зображення

Суть справи: автор творів образотворчого мистецтва розмістила їх на інтернет-ресурсі, після чого виявила, що її зображення використані на рюкзаках, що продаються в одному з магазинів. Позивачка звернулась до суду про захист авторських прав і просила стягнути компенсацію в розмірі 27 560 грн з продавця та 68 900 грн - з постачальника товару.

Місцевий суд відмовив у задоволенні позову. Апеляційний суд прийняв протилежне рішення. З ним погодилась колегія суддів Цивільного суду ВС.

Верховний суд зазначив, що автор твору має виключне право дозволяти або забороняти його подання до загального відома публіки таким чином, щоб її представники отримували доступ до твору з будь-якого місця і в будь-який час за їх вибором.

Суд також встановив, що позивачка, будучи автором зображень, розміщених в інтернеті, згоди на їх використання і розповсюдження відповідачам не давала. Відтак їх використання на товарах порушує авторські права, отже, постачальник товару і його продавець зобов'язані виплатити компенсацію.

Відповідне рішення у справі № 369/508/16-ц ВС прийняв 26.04.2018.

На цю справу слід звернути особливу увагу продавцям - мабуть, варто цікавитися, наскільки чисті щодо авторських прав товари, які їм постачають.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини