Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Фондовий ринок отримає свій реєстр оцінювачів

26 липня 2018, 08:06
233
0
Реклама

НКЦПФР розробила проект Порядку ведення реєстру оцінювачів, які можуть проводити незалежну оцінку у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства.
Законом про спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів №2210-VIII від 16.11.2017 Комісія уповноважена вести реєстр оцінювачів, які проводять незалежну оцінку, і застосовувати вимоги до суб'єктів оціночної діяльності. Питання якісної оцінки на фондовому ринку загострився після появи такого інструменту, як squeeze-out, тобто обов'язковий викуп акцій. Проблема в тому, що міноритарні акціонери патологічно не довіряють мажоритарному (він же емітент), а мажоритарій не вірить професійним торговцям. Відзначено випадки, коли емітенти використовували оцінювачів для «гри» з вартістю активів.
Комісія розробила проект документа, який визначає перелік вимог до суб'єктів оціночної діяльності та оцінювачів, які можуть проводити незалежну оцінку, і будуть включені в реєстр оцінювачів. Такий реєстр буде розміщений на офіційному сайті Комісії. Наведено вимоги до кваліфікації, професійного досвіду, ділової репутації та етики оцінювачів.
НКЦПФР нагадує, що вона не може виносити професійне судження щодо оцінки вартості акцій. Такі повноваження має Фонд державного майна. До повноважень ж Комісії відноситься перевірка дотримання вимог законодавства при виборі способу оцінки вартості акцій.
Зауваження до проекту документа приймаються до 24.08.2018.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини