Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Коригуються вимоги до використання засобів індивідуального захисту працівників

17 липня 2018, 15:23
204
0
Реклама

Держпраці розробила проект наказу Мінсоцполітики «Про затвердження мінімальних вимог безпеки і охорони здоров'я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці». Метою розробки проекту названа імплементація положень Директиви 89/656/ЄЕС в національне законодавство про охорону праці.
Згідно з проектом, засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) - всі засоби, призначені для використання працівником з метою індивідуального захисту від одного або більше ризиків, які могли б загрожувати його безпеці та здоров'ю, а також будь-які пристосування, аксесуари, призначені для цієї мети. Тобто до них не відносяться звичайна робоча одяг і уніформа.
Норми документа також не поширюються на:
- спорядження, що використовується в надзвичайних ситуаціях і рятувальними службами;
- ЗІЗ, що використовуються в Збройних силах, Національній поліції та іншими силовиками;
- ЗІЗ для дорожнього (автомобільного) транспорту; спортивне спорядження; засоби для самозахисту і протидії; портативні (переносні) засоби для виявлення і попередження ризиків і перешкод.
Передбачено, що на роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, а також пов'язаних із забрудненням або здійснюваних у несприятливих метеорологічних умовах, працівникам видаються безкоштовно спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші ЗІЗ відповідно до встановлених норм. Ці норми для роботодавця є обов'язковим мінімумом.
Проект наказу розміщено на сайті Держпраці, пропозиції і зауваження до нього приймаються до 13.08.2018.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини