Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк визначився з учасниками валютних інтервенцій в липні-вересні

6 липня 2018, 11:10
243
0
Реклама

Нацбанк затвердив перелік банків, які зможуть брати участь в його інтервенціях за найкращим курсом в III кварталі 2018 р. Вони здійснюватимуться шляхом запиту ціни на покупку або продаж іноземної валюти у банків. У список потрапили 20 фінустанов, які за підсумками попереднього кварталу мали найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. З повним переліком можна ознайомитися на сайті банківського регулятора.
У Нацбанку уточнили, що цей рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному з трьох складових рейтингів, побудованих за трьома критеріями:
- обсяг операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб'єктами ринку і Нацбанком;
- обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти;
- обсяг активів банку.
Нагадаємо, інтервенції шляхом запиту кращого курсу були запроваджені згідно зі Стратегією валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки і проводяться з початку 2017 р. Нацбанк може використовувати валютні інтервенції з метою накопичення міжнародних резервів, згладжування функціонування валютного ринку і підтримки ключової процентної ставки.
Валютні інтервенції можуть здійснюватися в чотирьох формах: валютний аукціон, інтервенція за єдиним курсом, запит щодо найкращого курсу і адресна інтервенція. Пріоритетною формою є валютний аукціон, під час якого операції проводяться шляхом розподілу певного обсягу інтервенції між тими суб'єктами ринку, які запропонували найкращу ціну на купівлю/продаж валюти.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини