Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У парламенті запропонували ефективніше захищати операторів телекомунікацій від крадіжок устаткування

5 липня 2018, 10:20
218
0
Реклама

3 липня в Верховній Раді з'явився депутатський законопроект, який є реакцією на ситуацію з масовими випадками крадіжок кабелів зв'язку та пошкодженнями телекомунікаційного обладнання. У пояснювальній записці до документа зазначено, що нововведення запропоновані в інтересах операторів телекомунікацій та інших господарюючих суб'єктів, які володіють обладнанням зв'язку і терплять багатомільйонні збитки від «видобувачів» кольорового металу.
Автори ініціативи стверджують, що особливу небезпеку такого промислу додає те, що його ведуть організовані злочинні формування з налагодженим алгоритмом дій. Кінцевими цілями таких дій є експорт кольорових металів і навіть використання краденого обладнання конкурентами.
Головними причинами такої ситуації розробники законопроекту вказали чотири фактори: неадекватність покарання збитку, що завдається, виключення прийому брухту кольорових металів з ліцензованих видів діяльності, відсутність контролю того, що здається в пункти прийому і готівкова форма розрахунку за металобрухт.
Для вирішення цієї проблеми законопроект № 8544 передбачає відразу кілька заходів, що не обмежуються посиленням відповідальності. Так, окремим складом злочину може стати умисне пошкодження об'єктів телекомунікацій, якщо ці дії призвели або могли призвести до порушення нормальної роботи цих об'єктів, або спричинили небезпеку для життя людей.
Також, офіційним пунктам прийому металобрухту загрожуватиме адміністративна відповідальність за прийом кабелів і проводів, іншого обладнання без документів, що підтверджують списання такого майна. Припис про необхідність наявності таких документів і можливість здати в брухт професійне обладнання зв'язку тільки операторам телекомунікацій запропоновано вказати і в Законі «Про металобрухт». Крім того, в цьому законі може з'явитися і пряма заборона на готівковий розрахунок за лом такого обладнання.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини