19 березня в Верховній Раді група народних депутатів зареєструвала два законопроекти щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту: № 8159 (податкові зміни) і № 8160 (митні зміни). 17 травня обидва законопроекти отримали рекомендацію парламентського комітету з питань податкової та митної політики про прийняття їх за основу.
Обидва документи мають однакові заявлені цілі та завдання - підвищення екологічності транспорту, зниження залежності від іноземних постачальників енергоресурсів, а також створення комфортного інвестиційного клімату для національного виробництва електрокарів і акумуляторів.
Серед змін в Податковому кодексі запропоновані наступні тимчасові заходи:
- право включення до податкової знижки витрат на придбання електромобіля або переобладнання транспортного засобу на електротягу (до 31.12.2028 р.);
- звільнення від ПДВ імпорту комплектуючих виробів для виробництва електрокарів (до 31.12.2028 р.);
- звільнення від оподаткування прибутку підприємств, отриманого від реалізації літію власного видобутку, акумуляторів, зарядних пристроїв та електромобілів - до 31.12.2032 р. (у вітчизняних ЗМІ зараз пишуть про те, що власниками літієвих родовищ вже встигли стати правильні по відношенню до діючої влади люди);
- звільнення від акцизу імпорту кузовів (включаючи кабіни) для виробництва електромобілів (до 31.12.2028 р.);
- звільнення від пенсійного збору фізосіб-покупців електромобілів (до 31.12.2028 р.).
Крім того, в якості постійного заходу запропоновано передбачити на парковках обов'язкову частку в розмірі не менше 5% місць, обладнаних зарядними пристроями для електромобілів.
Зміни в Митному кодексі передбачають тимчасове до 31.12.2028 р. звільнення від ввізного мита комплектуючих виробів, що ввозяться для виробництва транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (згідно з визначеними позиціями УКТЗЕД).