Одним з пунктів плану заходів з дерегуляції господарської діяльності є впровадження єдиних вимог до технологічних регламентів підприємств водопровідно-каналізаційного господарства. 14 травня в Верховній Раді був зареєстрований відповідний урядовий законопроект № 8347, покликаний надати постачальникам питної води право розробляти, а органам місцевого самоврядування - затверджувати схеми оптимізації роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення. Також, підприємствам надається можливість подавати технічні умови на приєднання до водних комунікацій.
У законопроекті уточнюється, що схемою оптимізації є документ, що містить характеристику основних напрямків техніко-економічного розвитку систем водопостачання або водовідведення певної території. У свою чергу технологічний регламент - це документ, в якому визначені вимоги до технологічного процесу експлуатації систем водних комунікацій, а також режими їх експлуатації.
Крім того, в законопроекті уточнюються окремі формулювання чинних норм. Зокрема, з функцій операторів ринку виключена поставка фасованої питної води, а НКРЕКП визначена як суб'єкт у сфері водних відносин. Уточнення торкнулися і формулювання щодо стандартів якості води і виробничого контролю.
Очікується, що такі зміни повинні дозволити забезпечувати споживачів якісною питною водою і підвищити рівень сервісу. Також в Мінрегіоні, який є розробником законопроекту, сподіваються, що передбачені нововведення дозволять істотно поліпшити економічний стан підприємств водопровідно-каналізаційного господарства.