В Мінекономрозвитку звернули увагу на прийдешню ситуацію, коли низка категорій електрообладнання, виробленого і імпортованого в ЄС, не зможе виготовлятися або ввозитися в Україну. Мова про технічні пристрої, що містять шкідливі для екології складові.
Причина в тому, що зараз встановлені на національному рівні виключення з екологічних обмежень не відповідають європейським вимогам (обмеження використання окремих небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні на національному рівні регулюється спеціальним технічним регламентом, прийнятим на основі директив ЄС № 2011/65/ЄС). Якщо в зв'язку з цим нічого не зробити найближчим часом, така правова нестиковка загрожує припиненням виробництва, ввезення та реалізації в Україні обладнання, що в першу чергу відіб'ється на його виробниках та імпортерах.
Для уникнення виникнення непотрібних технічних бар'єрів, в Мінекономрозвитку підготували проект змін в національному регламенті, які передбачають відстрочку застосування винятків (до 2021 - 2024 років для окремих категорій обладнання), а також доповнення переліку винятків певними матеріалами і компонентами.
Передбачається, що це дозволить привести національне регулювання у відповідність до законодавства ЄС, дати зелене світло торгівлі, забезпечить наявність на вітчизняному ринку електрообладнання і запчастин до нього. Крім того, в міністерстві вважають за необхідне терміново внести зазначені зміни для детінізації ринку відповідного обладнання і підтримки вітчизняних виробників.
Проект таких змін в Технічному регламенті обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні оприлюднений 2 травня на сайті Мінекономрозвитку.