Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінфін роз'яснив, як поступати із заборгованістю і розраховувати ліміти для обліку банківських резервів

11 квітня 2018, 08:01
232
0
Реклама

У Мінфіні дали нові узагальнюючі податкові роз'яснення спірних питань для вирішення проблеми неоднозначного трактування норм законодавства. Консультації від 3 квітня торкнулися визначення питання безнадійної заборгованості, розрахунку лімітів для обліку банківських резервів, а також окремих аспектів прощення заборгованості.
Так, у разі, якщо безнадійна заборгованість виникла за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності, платники податків не повинні здійснювати перевірку відповідності такої заборгованості іншим ознакам безнадійної заборгованості, встановленим Податковим кодексом.
У частині резервів банків і небанківських фінустанов консультація містить роз'яснення порядку обліку перевищення резерву над розміром встановленого ліміту. Було порушене й питання необхідності здійснення коригування фінансового результату до оподаткування у зв'язку з використанням резерву при здійсненні прощення фінансовою установою заборгованості боржника. Фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму використаного резерву в податкових (звітних) періодах після 01.01.2018 в разі, якщо прощенню підлягає заборгованість фізосіб, які є пов'язаними з таким кредитором або перебувають з таким кредитором в трудових відносинах, або перебували з таким кредитором в трудових відносинах (при цьому період між датою припинення трудових відносин і датою прощення заборгованості не повинен перевищувати трьох років).
У питанні належного порядку повідомлення боржника про анулювання (прощення) боргу важливо мати на увазі, що в разі надсилання рекомендованого листа з повідомленням про вручення, достатнім підтвердженням може виступати відповідний документ, що підтверджує факт подання відповідного повідомлення, в тому числі розрахунковий документ, виданий оператором поштового зв'язку .
Такі висновки містяться в податкових консультаціях, затверджених наказом Мінфіну № 400 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування податком на прибуток підприємства, податком на доходи фізичних осіб».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини