3 квітня заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе повідомив про продовження масштабного оновлення ДБН. Цього разу було звернуто увагу на прийдешню заборону організації парковок всередині нових житлових кварталів.
В Мінрегіоні вважають, що сьогодні житлові двори перенасичені хаотичними парковками, що не тільки псує їх зовнішній вигляд, а й несе загрозу для безпеки життя людей через загазованість повітря і блокування проїздів спецтехніки в разі надзвичайних ситуацій. Тому, згідно з оновленими нормами, організація місць постійного або тимчасового зберігання автотранспорту всередині кварталу не допускається. Гостьові ж автостоянки рекомендується розміщувати з боку вулиці або проїзду, що обмежує квартал.
Проект ДБН Б.2.2-Х:201Х «Планування і забудова територій», який обіцяють затвердити найближчим часом на зміну низці застарілих містобудівних та інфраструктурних нормативів, рекомендує розміщувати гаражі та автостоянки легкових автомобілів на периферії житлових районів і міжмагістральних територіях. Також місця зберігання особистого транспорту повинні знаходитися у віддалених від ігрових майданчиків і зон відпочинку місцях житлової забудови.
Проект містить і конкретні норми віддаленості: відстань від місця проживання власника транспортного засобу до гаража або автостоянки не повинна перевищувати 700 м, а в умовах реконструкції або ремонту - кілометра. Автостоянки для гостей рекомендується розміщувати з боку вулиці або проїзду, що обмежує квартал, на відстані не більше 150 м від будинку.
Для постійного зберігання легкових автомобілів передбачаються наземні, підземні та комбіновані автоматизовані або звичайні гаражі. Відповідно до типу житлової забудови, допускається влаштування підземних і вбудованих в житлові будинки гаражів, а також відкритих автостоянок. В історичних і центральних районах міст допускається проектування тільки підземних паркінгів.