2 березня Президент підписав Закон «Про приватизацію державного і комунального майна», прийнятий Парламентом 18 січня на базі законопроекту № 7066.
Закон, що прийшов на зміну низці приватизаційних актів, передбачає глобальні зміни галузі, в зв'язку з чим в Парламенті та Уряді ці нововведення без перебільшення називають реформою приватизації.
Зокрема, закон передбачає дворівневу систему: велика приватизація буде проходити по багатоетапній процедурі за участю авторитетного радника, а об'єкти малої приватизації будуть реалізовуватися на електронних платформах. Крім того, вводяться два способи продажу - аукціон і викуп об'єктів приватизації в тому випадку, якщо на момент прийняття закону майно вже знаходилося в оренді.
Також, важливо врахувати, що покупцями не можуть бути держава-агресор, а також юрособи, в яких така держава бере участь, і ті, хто перебуває під контролем таких юросіб, фізособи і юрособи країни-агресора. Крім цього, брати участь в приватизації українських підприємств не зможуть підприємства, створені за законами країн, які не співпрацюють з FATF, а також фізичні і юридичні особи, проти яких діють санкції.
Детальніше про закон див. «Депутати схвалили реформу приватизації». Документ набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.