Практично всі підприємства рано чи пізно проходять через такий процес, як реорганізація. У цьому випадку часто відбувається скорочення штату, а тому роботодавцеві слід звернути особливу увагу на нюанси трудового законодавства. Так, у жовтні 2017 року Верховний Суд виніс постанову у справі про неправомірне звільнення.
Суть справи полягала в такому. Робітницю після закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3-х років у належний строк попередили про скорочення її посади. Збори профспілки звільнення погодили. Проте практично відразу ж після повідомлення вона знову пішла у відпустку для догляду за дитиною ще на три роки. За цей час її перемістили на інше місце роботи, а в перший день після виходу на роботу - знову попередили про скорочення і в цей самий день звільнили.
Суд вищої інстанції виявив, що під час звільнення підприємство кілька разів порушило норми Кодексу законів про працю. Зокрема, співробітниці не запропонували вакантну посаду з урахуванням її кваліфікації та досвіду роботи. Крім того, було порушено строки. По-перше, співробітницю не попередили за два місяці. По-друге - після згоди профспілки до моменту звільнення мало минути не більше місяця.
Верховний Суд скасував усі попередні рішення судів і відправив справу на перегляд. Примітно, що суди нижчих інстанцій порушень законодавства з боку організації не виявили.