У Верховній Раді зареєстрували законопроект, спрямований на детінізацію ринку металургійної сировини. Ключовими нововведеннями, передбаченими документом, є скасування розподілу металобрухту на промисловий і побутовий, спрощення вимог до заготівлі брухту (без його переробки), галузева дерегуляція та спрощення готівкових розрахунків з фізособами. Крім того, законопроект містить норми, що усувають правову колізію: наявність кримінальної відповідальності за операції з брухтом господарюючими суб'єктами, не включеними до спеціального переліку (при тому, що після скасування ліцензування такого переліку вже немає).
Водночас благі наміри депутатської групи авторів законопроекту не всіма сприймаються однозначно, оскільки запропоновані заходи одночасно несуть серйозні ризики. Більше того, у них убачається потужне лобі металургів, які не стільки хочуть привести до ладу галузь, скільки мають намір з лишком забезпечити себе сировиною. Зокрема, критики законопроекту вважають, що скасування заборони на здавання до пунктів прийому металу промислового брухту може призвести до руйнування міських комунікацій та інфраструктурних об'єктів.
Законопроект № 7497 «Про детінізацію ринку металургійної сировини (про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо операцій з металобрухтом)» зареєстровано 17 січня. Левова частка передбачених ним змін стосується галузевого Закону «Про металобрухт».