Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Реформі аудиту - бути!

21 грудня 2017, 11:02
154
0
Реклама

21 грудня народні депутати прийняли (з третьої спроби) в цілому закон на базі законопроекту № 6016-д «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», що знаменує реформу цієї сфери діяльності. Вважається, що новий закон має дерегулювати сферу аудиту, підвищити довіру інвесторів до вітчизняної фінзвітності та відкрити західноєвропейський ринок для українських аудиторів.
Документ визначає професійні стандарти аудиторської діяльності та сферу громадського нагляду над нею, питання атестації та реєстрації діяльності. Крім того, окремий розділ Закону присвячено особливостям проведення обов'язкового аудиту й аудиту підприємств, що становлять суспільний інтерес. Забезпечити належний рівень якості аудиторських послуг повинна система їх контролю, а також моніторинг ринку і конкуренції на ньому.
Аудиторам варто мати на увазі, що їм доведеться працювати в нових умовах галузевого самоврядування, а також рахуватися з новим регулюванням професійної відповідальності. Зокрема, обов'язкове профстрахування запропоновано замінити страхуванням цивільно-правової відповідальності.
Крім того, Законом:
- уточнено механізм фінансування органу громадського нагляду - Аудиторської палати (перехід на змішану модель фінансування за рахунок фіксованого внеску та перемінної складової);
- визначені вимоги до суб'єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов'язковий аудит фінзвітності, у тому числі обов'язковий аудит державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 % акцій належать державі, політичних партій;
- імплементовано вимоги європейського законодавства в частині атестації аудиторів (уточнено механізм обліку теоретичних знань, вимоги до атестації встановлено залежно від рівня професійної підготовки здобувача тощо).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини