Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В уряді обіцяють замінити систему нагляду за бізнесом на управління ризиками

19 грудня 2017, 12:24
213
0
Реклама

18 грудня Кабмін затвердив Стратегію реформування системи державного нагляду (контролю). Приводами для розробки такого документа стали три чинника:
- нинішня діяльність органів держнагляду (контролю) спрямована на виявлення та застосування санкцій, а не на запобігання правопорушенням або мінімізацію ризиків;
- повноваження інспекційних органів дублюються, що створює подвійне навантаження на бізнес;
- не існує системи оцінки ефективності державного контролю.

З огляду на ці обставини ключовою метою Стратегії є реформування системи нагляду та контролю зі зміною вектора на управління ризиками. Також діяльність наглядових органів повинна бути переорієнтована з інспекційної на превентивну, що передбачає запобігання порушенням і підвищення відповідальності інспекторів. Крім того, очікуються мінімізація корупційних ризиків за рахунок автоматизації відбору критеріїв для перевірок, а також економія бюджетних коштів. Таким чином, планують досягти і похідної мети - зменшення кількості перевірок за рахунок стимулювання бізнесу до дотримання нормативних вимог.
Реалізація Стратегії включає формування індивідуального переліку вимог до кожного виду бізнесу, оцінку важливості кожної вимоги та створення стимулів для дотримання цих вимог (серед іншого - публічний рейтинг бізнесу). Ризик-орієнтований підхід запроваджуватиметься шляхом створення національного переліку небезпек. Перевірятимуться тільки найважливіші вимоги, а потім оцінюватиметься ефективність регулювання за станом небезпек. Одним з елементів нової системи буде автоматичне формування чек-листа, що має мінімізувати корупційні ризики. Повноцінний запуск оновленої системи держконтролю в уряді планують реалізувати до 2020 року.
Також Мінекономрозвитку повідомило про те, що в межах реалізації Стратегії ДРС та Офіс ефективного регулювання за підтримки Мінекономрозвитку вже запустили пілотний модуль планування заходів державного нагляду. Цей єдиний онлайн-портал міститиме всі плани перевірок, регуляторні вимоги до бізнесу, дотримання яких перевірятиметься, а також результати самих перевірок та їх оскаржень.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини