Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Систему колективного управління авторськими правами може бути суттєво скориговано

15 грудня 2017, 12:40
207
0
Реклама

Мінекономрозвитку розробило і винесло на громадське обговорення проект Закону «Про колективне управління майновими правами суб'єктів авторського права та суміжних прав». У пояснювальній записці до нього зазначається, що на сьогодні в Україні працюють 19 організацій колективного управління (ОКУ), які збирають, розподіляють і виплачують винагороду за використання об'єктів авторського права та суміжних прав (музичних творів, фонограм, відеограм тощо). У 2016 році ними було зібрано близько 80 млн грн.

У регулюванні діяльності ОКУ є істотні правові прогалини, оскільки деякі акти уряду було скасовано через їх невідповідність новим законам, а низку наказів міністерств судами визнано недійсними. Міністерство не може усунути ці пропуски шляхом прийняття відомчого наказу, оскільки його в цьому питанні обмежують вимоги актів вищої юридичної сили. Тому і знадобилася розробка спеціального законопроекту, присвяченого ОКУ.

Крім того, з прийняттям у 2014 році Директиви Європарламенту та Ради ЄС «Про колективне управління авторськими та суміжними правами і мультитериторіальне ліцензування прав на музичні твори з метою онлайн-використання на внутрішньому ринку» виникла необхідність істотного перегляду діючої моделі регулювання діяльності ОКУ в Україні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини