Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

«Укрпошта» сумнівається в ефективності заходів, запропонованих для боротьби з «поштовим імпортом»

13 грудня 2017, 10:26
250
0
Реклама

Верховна Рада 7 грудня прийняла закон (законопроект № 6776-д) про внесення змін до Податкового кодексу, який поки не набрав чинності. Серед іншого, у ньому пропонується для боротьби з «поштовим імпортом» ввести обмеження на безмитне отримання фізособою посилок із-за кордону - не більше трьох на місяць.

12 січня «Укрпошта» опублікувала думку свого керівника Ігоря Смелянського, який негативно оцінив цю міру. Звісно, поштовий оператор - у цьому випадку особа зацікавлена, але все-таки його аргументація заслуговує на увагу.

«Боротьба з контрабандою - дуже важливе завдання для держави. «Укрпошта» підтримує наміри знизити рівень нелегальних перевезень. Проте обраний інструмент навряд чи принесе результат: справляти мито з посилок з Китаю, де середній чек за статистикою менше 10 доларів, вийде дорожче для держави», - говорить І. Смелянський.

За прогнозами «Укрпошти», додаткові надходження до бюджету від запровадження такої ініціативи будуть менше витрат на адміністрування. Досвід країн, які пішли шляхом зменшення розміру безмитного ліміту, підтверджує такий прогноз. Після скорочення безмитного ліміту із 200 доларів до 22 євро у Білорусі відбулося зменшення обсягів імпортних «дрібних пакетів» із планових 24 млн штук до фактичних 12 млн. На цьому фоні у Білорусі спостерігається активізація «сірих» перевізників, які доставляють імпортні відправлення через Росію нелегальними каналами. Крім того, подібні обмеження можна легко обійти. «Механізмів багато, наприклад, оформити замовлення на близьких або скористатися за відповідну плату послугами юридичних осіб (на яких обмеження не поширюється). При цьому зменшується конкуренція на ринку, і створюються додаткові перешкоди для клієнтів», - вважають в «Укрпошті».

Крім того, ініціатори запровадження додаткових обмежень не визначили, як держава повинна адмініструвати «четверту посилку», яка оподатковується. «Якщо прийдуть одночасно дві посилки на «Укрпошту», а дві - іншим операторам, то з якої рахувати мито? Яким чином збирати персональні дані із зарубіжних майданчиків, як цей реєстр повинен працювати в некомп'ютеризованих офісах сільської місцевості? Відповідей на ці й інші питання немає», - вважають в «Укрпошті».

Згідно з повідомленням оператори логістичного ринку внаслідок цієї ініціативи понесуть витрати на збір, аналіз і перевірку даних для імпорту, витрати на оформлення митних декларацій, на впровадження системи реєстраційних номерів для нерегулярних імпортерів тощо. «За нашими підрахунками, загальні витрати тільки на ІТ складуть більше 150 млн грн», - зазначається в ньому.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини