Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роботодавців і працівників змушують до досудового вирішення спорів

11 грудня 2017, 14:21
160
0
Реклама

Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти в першому читанні законопроект № 6627 від 22.06.2017 про внесення змін до КпАП та деяких інших законодавчих актів щодо відповідальності за порушення законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів). Документ подав народний депутат Іван Рибак.

У пояснювальній записці зазначається, що одним із пріоритетних важелів впливу на своєчасне вирішення колективних трудових спорів є примирні процедури, що відбуваються під час координації НСПП. Проте чинне законодавство не дає дієвих важелів впливу ні на одну із сторін спору. При цьому саме небажання однієї сторони вести конструктивний діалог, шукати компромісні рішення часто заводить рішення трудових конфліктів у глухий кут. Тому треба заповнити законодавчу прогалину.

Суть цього заповнення полягає в тому, що пропонується запровадити механізм притягнення до адміністративної відповідальності та покласти відповідні адміністративні функції на НСПП. Зокрема, вона зможе складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з невиконанням законних вимог своїх співробітників щодо усунення порушень законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) або із створенням перешкод для діяльності НСПП. Крім того, проектом закону передбачено норму, яка знижує можливість затягування розгляду судових справ у зв'язку із заборгованістю із заробітної плати.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини