Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Наближається нова хвиля приватизації великих інфраструктурних і промислових підприємств

11 грудня 2017, 09:01
220
0
Реклама

Фонд державного майна повідомив про затвердження переліку підприємств, що підлягають приватизації у 2018 році. Це список із майже 100 об'єктів, які за класифікацією належать до групи В, Г, Є. За словами керівника ФДМУ Віталія Трубарова, план за надходженнями від приватизації становить 22,5 млрд грн. Щодо низки підприємств вже ведеться приватизаційна підготовка з метою їх продажу прийдешньої весни. Серед підприємств у приватизаційному переліку: Одеський припортовий завод, Турбоатом, Запорізький титано-магнієвий комбінат, Центренерго, обленерго низки областей, Львівський завод «Автонавантажувач», Львівська вугільна компанія й інші.

У Фонді сподіваються, що найближчим часом Парламент прийме новий закон про приватизацію, який спростить і прискорить процес приватизації, а також зробить його привабливішим для інвесторів. Нагадаємо, законопроект № 7066 передбачає, що продаж об'єктів великої приватизації здійснюватиметься за участю радника - авторитетної серед міжнародних інвесторів аудиторської компанії. Велика приватизація відбуватиметься за такою процедурою: визначається об'єкт продажу і потім на конкурсі обирається радник, який готує фінансову модель підприємства, формує пропозицію початкової ціни, шукає інвесторів. Після цього Фонд встановлює стартову ціну, умови продажу та передає їх на затвердження до Кабміну. Потім оголошується приймання заявок, проводиться перевірка учасників та аукціон. Об'єкти малої приватизації реалізовуватимуться на електронних платформах.

Новий закон запроваджує два способи продажу - аукціон і викуп об'єктів приватизації у тому випадку, якщо на момент прийняття закону майно вже перебувало в оренді. А одним із заходів щодо захисту інвестора буде механізм оскарження - для нього буде надано 3 роки. Якщо за цей час порушення не буде виявлено, надалі переглядати результати конкурсу закон забороняє. Крім того, захистити торги від недобросовісних учасників має внесення інвестором, який виявив бажання взяти участь у приватизації, 5 відсотків безповоротної банківської гарантії.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини