Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Україна та Білорусь разом розвиватимуть судноплавство на Прип'яті і Дніпрі

6 грудня 2017, 15:45
185
0
Реклама

5 грудня Міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Україна та Білорусь домовилися про розвиток судноплавства на річках Дніпро і Прип'ять. Для реалізації заходів, передбачених Дорожньою картою проекту, планують залучити підтримку міжнародних фінансових організацій.


Сторони спільно розвиватимуть транспортні комунікації і покращуватимуть умови для судноплавства на спільних водних шляхах. У пріоритеті - забезпечення транзитних перевезень вантажів водним транспортом по території України, у тому числі з використанням суден класу «річка-море». Крім цього, сторони вестимуть спільну роботу з відновлення міждержавного судноплавного сполучення, зокрема водного шляху Е-40, а також забезпечуватимуть безпечні умови судноплавства на річках Прип'ять і Дніпро.


Уряди погодили й інші інфраструктурні питання. Зокрема, домовилися про збільшення квоти дозволів на міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і вантажів до 65 тис. одиниць, а розбивка за типами та видами дозволів здійснюватиметься з урахуванням потреб перевізників обох країн.


Нагадаємо, що повноцінний розвиток внутрішнього водного транспорту неможливий без належного правового забезпечення. У парламенті зареєстровано відповідний законопроект, але його доля поки залишається незрозумілою, зважаючи на значну кількість претензій до нього. Зокрема, парламентський Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи вбачає в документі значні загрозу екосистемі.


Проте реформа річкової інфраструктури залишається серед пріоритетних питань, адже не можна говорити про відновлення роботи міжнародної водної магістралі з виходом в море без комплексної підготовки суднового шляху. До того ж ініціатива щодо якнайшвидшого врегулювання цього питання виходить і від бізнесу - зокрема, аграрії зацікавлені в можливості повноцінного використання транспортного потенціалу Дніпра.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини