Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Експерти розкритикували законопроекти про криптовалюту

24 листопада 2017, 18:09
77
0
Реклама

Bitcoin Foundation Ukraine за участю компанії Juscutum проаналізували текст законопроектів про криптовалюти (№№ 7183 і 7183-1). Експерти, схваливши в цілому ініціативу щодо врегулювання сфери, констатували сирість і популістський характер документів.

У Фундації зауважили, що обидва законопроекти рясніють законодавчими невідповідностями, поганим розумінням галузевої специфіки, «білими плямами». Найголовніше, що в них відсутнє - це мета прийняття законів: із сформульованих положень неможливо зрозуміти, на який соціальний ефект розраховують депутати.

Експерти Juscutum вказали на ряд спірних позицій у законопроектах. Серед проблемних питань юристи звернули увагу на норму про те, що криптовалюта як програмний код є об'єктом інтелектуальної власності і що вона може бути об'єктом розпорядження. Також удосконалення потребують термінологія, положення про зберігання інформації про транзакції, регулювання ринку тощо.

Зокрема, ініціатори проектів запропонували визначити регулятором ринку Нацбанк. Водночас операції з криптовалютою віднесено до бартерних. У зв'язку з цим незрозуміло, чому до регулювання цивільно-правових відносин (бартеру) залучається фінансовий регулятор.

Це аж ніяк не всі претензії правового характеру, висловлені експертами. На думку Bitcoin Foundation Ukraine, однією з причин недоліків проектів стало те, що до їх розробки належною мірою не було залучене експертне та професійне середовище.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини