Депутати запропонували для фізосіб-підприємців, які не зобов'язані застосовувати РРО, але добровільно бажають їх використовувати, запровадити можливість зарахувати витрачені кошти на реєстратор у зобов'язаннях зі сплати єдиного податку. Це передбачає законопроект № 7281.
Проте запропоновані заходи мають низку умов, а саме:
- гранична сума компенсації вартості одного РРО, придбаного платником єдиного податку 1 - 3 груп, становить не більше 3-х розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- придбаний таким чином РРО не може відчужуватися або передаватися в користування іншим особам;
- за один період сплати сума єдиного податку може зменшуватися: для 1-ї і 2-ї груп - на 50 % сум єдиного податку; для 3-ї групи - на самостійно визначену такими платниками суму в межах до 50 % єдиного податку, що підлягає сплаті.
Також розробники законопроекту запропонували усунути пропуски в регулюванні застосування РРО під час дистанційної торгівлі.
У цьому питанні законопроект, серед іншого, передбачає:
- уточнення та доповнення поняття «Розрахункова операція»;
- скасування обов'язку ведення книги обліку розрахункових операцій;
- запровадження строку для оприбуткування в касі продавця отриманої його кур'єрами готівки протягом 96 годин від часу роздрукування розрахункового документа на передачу товару покупцеві;
- запровадження можливості направлення копій розрахункового документа покупцеві на адресу його електронної пошти, номер мобільного телефону або шляхом розміщення в особистому кабінеті на сайті продавця. При цьому не потрібно мати РРО кожному кур'єрові.