Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати підтримали закони, що стосуються захисту економічної конкуренції

10 листопада 2017, 09:01
176
0
Реклама

9 листопада у Верховній Раді серед іншого приділили увагу питанням захисту економічної конкуренції - прийнято в цілому і за основу кілька законопроектів, що стосуються цієї сфери.

Депутати прийняли закон на базі проекту № 4287 «Про внесення змін до Закону України «Про захист економічної конкуренції» щодо удосконалення процедур контролю за концентрацією суб'єктів господарювання». Він передбачає надання права Антимонопольному комітету впровадити правовий механізм недопущення легітимації придбань і злиття суб'єктів господарювання за участю осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні заходи, при здійсненні контролю за концентраціями суб'єктів господарювання.

За основу прийнято проект «Про внесення змін до деяких законів України про захист економічної конкуренції» (№ 6723). Якщо документ буде підтримано законодавцем і в цілому, буде вдосконалено порядок надання дозволів на здійснення вертикальних узгоджених дій і спрощено порядок розгляду заяв про дозвіл на концентрацію. Крім того, зміни торкнуться порядку початку розгляду справ і закриття справ без прийняття рішення по суті, а розміри штрафів буде підвищено.

Також прийнято за основу законопроект № 6746 «Про внесення змін до деяких законів щодо забезпечення принципів процесуальної справедливості та підвищення ефективності проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції». Зміни спрямовані на вдосконалення процедури розслідування порушень у сфері економічної конкуренції, закріплення прав осіб, які беруть участь у справах, що розглядаються органами АМКУ, їх гарантій і механізмів реалізації.

Крім того, прийнятий за основу законопроект № 4738-д спрямований на забезпечення належного моніторингу публічних закупівель органами фінансового контролю. Систематичний аналіз дотримання замовниками законодавства у сфері публічних закупівель на всіх стадіях закупівлі повинен попереджати порушення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини