Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Недбалість податківців піде на користь платникам податків

31 жовтня 2017, 18:02
196
0
Реклама

Питання зупинення реєстрації податкових накладних ось вже кілька місяців є досить гострим для низки платників податків. Нагадаємо, що згідно з п. 201.16 ст. 201 розділу V Податкового кодексу передбачено можливість зупинення контролюючим органом реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі. Підпунктом 201.16.2 встановлено, що пояснення платник податків має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, наступних за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в такій податковій накладній. Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної приймається контролюючим органом і направляється платникові податків протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання пояснень (підпункт 201.16.3 Кодексу).

Відповідно до підпункту 201.16.4 податкова накладна або розрахунок коригування, реєстрацію яких було зупинено, реєструється в день настання однієї з таких подій:

- прийняття рішення про реєстрацію;

- набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію відповідної податкової накладної.

При цьому залишилося неврегульованим питання, що робити, якщо рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації не прийняте у встановлені строки або не направлене платникові податків.

Тому Кабмін вніс до парламенту законопроект № 7240 від 27.10.2017, в якому запропонував доповнити підпункт 201.16.4 Податкового кодексу третьою підставою для реєстрації накладної: не прийнято або не направлено платникові податків у встановлений строк рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини