Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Арбітраж при Торгово-промисловій палаті здійснюватиметься за новими правилами

30 жовтня 2017, 11:25
285
0
Реклама

Торгово-промислова палата 14.09.2017 р. презентовала новий Арбітражний регламент Міжнародного комерційного арбітражного суду при ТПП. Документ набере чинності 01.01.2018 р. Регламент містить низку новел і окремі з них прокоментувала радник Голови МКАС при ТПП Ольга Костишина.

Вона зауважила, що нову редакцію Регламенту розроблено з урахуванням світових тенденцій в арбітражі та реформи процесуального законодавства України, а також зі збереженням власного досвіду вирішення зовнішньоекономічних спорів. Нові арбітражні правила спрямовані на те, щоб зробити арбітражний розгляд більш швидким, економним і комфортним для сторін.

Так, новий Регламент містить, серед іншого, регулювання забезпечувальних заходів, де у відповідному розділі визначено умови та підстави для їх вжиття, поняття зустрічного забезпечення, передбачено можливість надання альтернативного зустрічного забезпечення шляхом внесення грошових коштів на рахунок ТПП або надання банківської гарантії чи іншого фінансового забезпечення тощо.

Також серед нововведень - поряд з арбітражним розглядом справи та розглядом справи на підставі письмових матеріалів запроваджено процедуру прискореного арбітражного розгляду за умови, коли сторони передбачили її в арбітражній угоді або домовилися про такий розгляд у майбутньому не пізніше подання відповідачем відзиву на позовну заяву. Окрім цього, для арбітражного суду була передбачено можливість проведення організаційних нарад для підготовки справи до розгляду та встановлення процесуального графіка розгляду справи.

Підтримувати якість арбітражних рішень та забезпечувати дотримання інституційних стандартів повинна обов'язкова перевірка проекту рішення Генеральним секретарем МКАС. Водночас прийняття рішення у будь-якому випадку залишається виключною прерогативою складу арбітражного суду.

Серед запроваджених онлайн-технологій в арбітражному процесі О. Костишина підкреслила застосування систем відео-конференц-зв'язку, право секретаріату МКАС запитувати у сторін документи в електронній формі та надсилати сторонам документи як звичайною чи кур'єрською поштою, так і по e-mail.

Також у новому Регламенті встановлено й нові підходи до визначення ціни позову, відповідно до яких вона визначається залежно від суті позовних вимог. При цьому максимальний розмір арбітражного збору не перевищуватиме 350 тис. доларів США. А для заохочення сторін до мирного врегулювання спору новий Регламент передбачає повернення позивачу 25 % від арбітражного збору в разі винесення судом рішення на погоджених сторонами умовах на першому засіданні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини